2022-2023

Radostí a klidem prozářené Vánoce Vám přeje ZŠ L. Svobody a MŠ Rudíkov.
Už podruhé se v úterý 13.12.2022 vypravili druháci naší školy do Muzea Vysočiny v Třebíči. Tentokrát na edukační program spojený s výstavou Vánoční čas.
Ve středu 14.12.022 se konal turnaj ve stolním tenisu. Tentokrát určený žákům prvního stupně naší školy.
Přijměte srdečné pozvání na vánoční koncert v rudíkovském kostele. Podrobnosti na plakátu.
Ve středu 30.11.2022, pokračoval třetí soutěží školní desetiboj. Soutěžilo se ve šplhu na tyči.
V úterý 29.11.2022 se na ZŠ Horka – Domky konalo okresní kolo mladších žáků ve florbalu, ve kterém se zúčastnily vítězné týmy okresních kol a pořádající školy. Našemu družstvu se podařilo obhájit loňské vítězství.
Ve čtvrtek 24.11.2022 vycestoval do Třebíče na okrskové kolo náš druhý výběr, složený se žáků osmého a devátého ročníku. Turnaj se opět konal na ZŠ Horka – Domky.
Naši školu navštívil Mikuláš v doprovodu andělů a čertů. Po škole je provázeli žáci devátého ročníku.
Nedělní odpoledne 27. listopadu byla naše škola netradičně otevřena dětem, ale i jejich rodičům. Všichni měli plné ruce práce. Proběhlo totiž další adventní tvoření...
S ukázkou výcviku psů k nám přijeli v pátek 18. listopadu příslušníci Vojenské policie AČR.
Ve středu 9.11.2022 nás navštívil s preventivními programy npor. Hlouch z Obvodního oddělení PČR v Třebíči.
Dvě různé přednášky připravili příslušníci KVV Jihlava v pátek 18.11.2022 žákům 6., 8. a 9. ročníku.
V úterý 22.11.2022 se konalo okrskové kolo ve florbale.
V pondělí 21.11.2022 se 3. třída vypravila vlakem do Velkého Meziříčí, aby si užila program, který se zabýval tajemnými bytostmi adventního času.
Ve středu 16.11.2022 se uskutečnil turnaj ve stolním tenise - pro žáky 6. až 9. ročníku.
Podruhé k nám zavítala antropoložka, paní Sandra Sázelová, aby nám popovídala o svých dobrodružných expedicích na Sibiř a přiblížila život kočovných Něnců – malé etnické skupiny v Rusku.
Žáci 3., 6. a 7. třídy se ve dnech 2. až 4. 11. 2022 stali hlavními aktéry projektových dnů na téma „Badatelství“. Tato metoda jim napověděla, jak klást vědeckou otázku a vysvětlila jim, co to je hypotéza.
V pátek 4. listopadu se uskutečnilo krajské kolo 15. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR, jejímiž dlouholetými partnery jsou Nadace manželů Kellnerových a škola Open Gate v Babicích u Říčan.
Další ze série tematických dnů projektu „Hrdá škola“ byl zasvěcen společenskému oblečení.
...nebo-li "Příprava Obyvatel K Obraně Státu" je nedílnou součástí plánování obrany státu. Proto za námi do školy přijel ve čtvrtek 13. října 2022 tým příslušníků Krajského velitelství Jihlava a Zásobovacího úseku Dobronín.
„Kdo nebyl v Praze, jako by nežil.“ Tuto otřepanou frázi si k srdci vzali žáci devátého ročníku a v úterý 11. října vyrazili v šest hodin ráno z třebíčského nádraží poznávat krásy hlavního města.
Ve čtvrtek 6.10. odložili žáci 5. a 6. ročníku učebnice a vyrazili do jihomoravské metropole.
A je to tady zase, říjen utekl jako voda. To, že jsou v klubu děti velmi šikovné, už vím dlouho, ale opět mě překvapily svou kreativitou a fantazií. Dětem z klubu rozhodně nechybí.
Ve středu 19. 10. 2022 se konal na naší škole turnaj ve hře zvané KUBB. Tato tradiční švédská hra pochází z Gotlandu, malého ostrova uprostřed Baltského moře.
Do šesté třídy v pondělí 31. října zavítala antropoložka z Archeologického ústavu AV ČR, paní Sandra Sázelová, která si pro žáky připravila zajímavé povídání o životě lovců mamutů.
V pátek 21.10.2022 zavítal na naši školu pan major Balík.
V úterý 4. října 2022 se konala druhá soutěž školního desetiboje, kterou byl běh do schodů.
Žáci 1. ročníku spolu s dětmi z MŠ zhlédly film „Barney a Beenie – Velké podmořské dobrodružství.“
S novým školním rokem jsou tu opět i nové výzvy projektu Hrdá škola. První, která nás čeká už příští pátek, je SUIT-UP DEN, tj. DEN V GALA.
Na čtvrteční odpoledne 29.9.2022 jsme připravili zdravou přesnídávku a ochutnávku čajů – tentokrát pro druhý stupeň. S ochutnáváním nám pomohla i školní družina.
V pátek 23.9.2022 odpoledne si osm odvážlivců přišlo zasoutěžit v této netradiční hře. Za krásného počasí se nejdříve utkali ve dvou skupinách a následně o umístění.
Konečně září! Zdravím všechny fanoušky dětského klubu, hlavně nové děti, které se přihlásily do Dětského klubu.
Úterní dopoledne 20.9.2022 jsme prožili v duchu myšlenky Vaříme a jíme zdravě. Přípravu zdravé svačinky zvládli žáci prvního stupně na jedničku.
Jarní výlet rodičů s dětmi do Přírodní rezervace Maštale v Pardubickém kraji se vydařil, a proto jsme se na rozloučení s létem do této lokality vypravili opět.
Co je demokracie? Jaké jsou její nástroje a principy? Máme nějaká práva nebo povinnosti? Co znamená být aktivním občanem?
Ve čtvrtek 15.9.2022, se uskutečnil turnaj v košíkové, kterého se celkem účastnilo 7 týmů. K pěti chlapeckým týmům se přidaly i dva týmy děvčat.
V rámci celoškolního projektu Zdravá škola se v pátek 9.9.2022 v tělocvičně školy uskutečnil turnaj čtyřčlenných týmů. Ty se utkaly mezi sebou systémem každý s každým.
Kluci a holky z prvního stupně naší školy navštívili v úterý 13. září a ve středu 14. září kozí farmu – Dvůr Ratibořice. Za kozami vyjeli v rámci projektu ZDRAVÁ ŠKOLA 2022.
​Vážení rodiče, vydejte se s námi do podzimní přírody směr přírodní rezervace Maštale a rokokový zámek v Nových Hradech (Pardubický kraj). Informace uvnitř článku, přihlášky zasílejte co nejdříve. Pěkný podzim a na viděnou se těší Šárka Uhrová
Děti, žáci a zaměstnanci Základní školy Ludvíka Svobody a Mateřské školy Rudíkov zahájili společně 1. září 2022 nový školní rok. MŠ bude navštěvovat 67 dětí ve třech třídách, ZŠ 180 žáků v devíti ročnících.
ZŠ zahájí svoji činnost ve školním roce 2022/2023 1. září 2022 v 7.20 hod. pro všechny ročníky, oddělení školní družiny i dětský klub. MŠ zahájí svoji činnost ve školním roce 2022/2023 1. září 2022 v 5.45 hod. pro všechny třídy.
Od 1. 9. 2022 dojde k navýšení cen obědů pro všechny kategorie strávníků.