Úvodní stránka

Exkurze do Velkého Meziříčí

Úterý 13. června strávili žáci 6. a 7. ročníku ve Velkém Meziříčí.

Jejich první kroky vedly k zámku, kde si šesťáci prošli prohlídkovou trasu A a sedmáci se zúčastnili programu muzea „Vidět, slyšet, kreslit, psát“, zaměřeného na kaligramy a japonskou haiku.

Poté se všichni přesunuli do Městské knihovny VM. Ze žáků 6. třídy se rázem stali detektivové, kteří v programu Detektivka pomocí šifer a rébusů hledali ukrytý poklad a seznámili se se slavnými literárními/filmovými detektivy i metodami kriminalistiky. Sedmáky čekal pořad o Karlu IV. Základní informace o něm by měl znát každý školák, a proto byl program zaměřen na témata, na která ve škole často nezbývá čas. Tak se děti zábavnou formou dozvěděly, kam chodil Otec vlasti na toaletu, jaké měl sny a spoustu dalších perliček z jeho soukromí i ze života ve středověké společnosti.

Celý den se nám velice vydařil, počasí přálo a už se těšíme na další zážitky.

Lenka Pužová

 

 

 

 

 

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze do Velkého Meziříčí


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru