POKOS

...nebo-li "Příprava Obyvatel K Obraně Státu" je nedílnou součástí plánování obrany státu. Proto za námi do školy přijel ve čtvrtek 13. října 2022 tým příslušníků Krajského velitelství Jihlava a Zásobovacího úseku Dobronín.
POKOS

Všichni žáci školy se postupně vystřídali na čtyřech stanovištích, která si pro ně vojáci Armády ČR nachystali. Na prvním z nich se dozvěděli o tom, jak podávat první pomoc, a také si zkusili základy resuscitace. Poté byli seznámeni s výstrojí a výzbrojí vojáků AČR. Na třetí zastávce se naučili, jak se chránit při chemickém útoku a mohli si zkusit protichemický oblek. Lezectví bylo stanovištěm posledním, kde si děti vyzkoušely nejen slaňování, ale i přetahování lanem.

Po celou dobu měli žáci možnost detailně si prohlédnout a vyzkoušet momentálně nejmodernější vozidlo AČR Toyotu Hilux.

Velice děkujeme příslušníkům KVV Jihlava za příjemné dopoledne plné nových zážitků i poznatků.

L. Pužová