Úvodní stránka

Projektový den "Badatelství"

Žáci 3., 6. a 7. třídy se ve dnech 2. až 4. 11. 2022 stali hlavními aktéry projektových dnů na téma „Badatelství“. Tato metoda jim napověděla, jak klást vědeckou otázku a vysvětlila jim, co to je hypotéza.
Projektový den "Badatelství"

Během projektových dnů se žáci seznámili s různými terénními pomůckami a naučili se s nimi pracovat. Zabývali se těmito tématy: co žije v půdě, jaké kameny kolem rybníka můžeme nalézt, jaké bezobratlé najdeme na louce nebo v kompostu, co plave na hladině rybníka, co žije ve vodě, jaké druhy stromů či hub rostou v lese, jaké bylinky rostou v okolí školy apod. Důraz byl také kladen na rozvoj schopností při práci s informacemi (sběr, třídění, vyhodnocování) a komunikační dovednosti při závěrečné prezentaci vlastního výzkumu.

 

 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru