Úvodní stránka

Exkurze 9. roč. do Prahy

„Kdo nebyl v Praze, jako by nežil.“ Tuto otřepanou frázi si k srdci vzali žáci devátého ročníku a v úterý 11. října vyrazili v šest hodin ráno z třebíčského nádraží poznávat krásy hlavního města.
Exkurze 9. roč. do Prahy

Naše putování začalo na Vyšehradě, jehož dějiny jsou úzce spjaty s vývojem pražských měst i historií českého národa. Prošli jsme ho důkladně – od Táborské brány k Cihelné, dále naše kroky směřovaly k bazilice sv. Petra a Pavla, před kterou na nás čekal další nevšední zážitek - natáčení nového seriálu. Po krátkém sledování vzniku nového filmu jsme se přesunuli ke hrobce Slavín a na zdejší hřbitov, kde jsme hledali jména známých osobností, které jsou zde pochovány.

Čas byl neúprosný, a proto jsme se těsně před polednem začali přesunovat k další významné české památce, k historické budově Národního divadla. Jeho interiér jsme měli možnost prozkoumat od sklepa až téměř po střechu, dostali jsme se i tam, kam se běžný divák nepodívá.

Po hodinové prohlídce tohoto národního pokladu pokračovalo naše další putování za poznáním matičky Prahy. Přes Karlův most, Valdštejnskou zahradu, Staroměstské náměstí a Prašnou bránu jsme se dostali k cíli našeho pochodu – Václavskému náměstí. Na tento okamžik se mnozí účastníci exkurze těšili již dlouhou chvíli, přišel vytoužený rozchod a možnost utratit dovezené peníze za jídlo a dárečky.

V pět hodin byl sraz „pod ocasem“. Odtud jsme se přesunuli zpět na Florenc a s téměř třiceti tisíci nachozenými kroky usedli do sedadel autobusu, který nás před osmou hodinou dovezl zpět do Třebíče, kde na nás již čekali rodiče.

Účel exkurze – přiblížit žákům kulturu, literaturu a historii - byl splněn. Poznání zpoza školních lavic se nikdy nemůže vyrovnat osobní návštěvě míst, která jsou s našimi dějinami přímo spjata.

Lenka Pužová

 

 

 

 

 

 

 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru