Úvodní stránka

Exkurze do Velkého Meziříčí – žákyně 2. stupně

První část programu bylo historické okénko – průvodkyně místního muzea, paní Dana Cejnková, nás provedla centrem křesťanského města, ale zavedla nás i do města židovského. Během zajímavého a velmi příjemně podaného výkladu protkaného nejrůznějšími zajímavostmi, ale i otázkami, jsme si všichni důkladně prověřili kvalitu oblečení, hlavně obuvi.

U kostela sv. Mikuláše, dominanty Náměstí, která je vysoká přes 60 metrů, jsme se rozloučili.

Zcela prokřehlí jsme se po vydatné svačince vypravili prozkoumat všechna zákoutí velkého sálu s galerií v Jupiter Clubu, kde byla připravena tradiční velkomeziříčská Velikonoční výstava. Velikonoční a jarní výzdoba byla velmi inspirující. Potěšili jsme se tou nádherou a nakoupili dárečky.

Ve volném čase jsme na Náměstí navštívili půvabné knihkupectví Pod Věží a jiné obchůdky.

Poté naše cesta vedla kolem říčky Balinky a stařičké katovny do Městské knihovny, kde jsme zhlédli výstavu výtvarných prací žáků místní ZUŠ.

Nábřežím řeky Oslavy jsme se vypravili na autobus a příjemně unaveni se vrátili do Rudíkova.

Exkurze byla realizována v rámci předmětů výtvarná výchova a pracovní činnosti. Žákyně tak mohly načerpat spoustu zajímavých nápadů a inspirací nejenom pro školní práci.


Zobrazení: Alba | Podle data

Velikonoční výstava


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru