Úvodní stránka

Turistický výlet na Javořici

Na jarní výlet se v sobotu 22. dubna 2023 vypravilo 24 dětí společně s rodiči. Cílem výletu, který byl tradičně organizovaný v rámci projektu ZDRAVÁ ŠKOLA 2023, byl nejvyšší vrchol Jihlavských vrchů a celé Českomoravské vrchoviny – hora Javořice (837 m n. m.).

Desetikilometrová trasa tentokrát vedla kolem Velkého pařezitého rybníka na Javořici a odtud kolem Míchovy skály zpět k autobusu. Z příjemného slunného dne měli radost všichni  – někteří testovali teplotu a čistotu vody v rybníku, jiní se kochali početnou žabí populací nebo užívali výhledů do kraje.

Po relaxu v přírodě si výletníci přidali ještě nějaký kilometr při procházce historickým centrem Telče a vychutnali si zaslouženou zmrzlinovou odměnu.


Zobrazení: Alba | Podle data

Výlet Javořice


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru