Úvodní stránka

Výlet 7. ročníku

V úterý 20. června 2023 se dočkali i žáci sedmého ročníku a vydali se na dvoudenní výlet do Olomouce.

Ráno jsme zahájili cestou vlakem do Brna, kde jsme přesedli na autobus do Olomouce. Tam jsme se však příliš neohřáli a rovnou se vydali na nedaleký Svatý Kopeček. Bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku, poutní barokní kostel, patří mezi národní kulturní památky ČR, takže jsme si její návštěvu nemohli nechat uniknout, stejně tak vila Bellevue - dům, v němž pobýval známý český básník Jiří Wolker.

Poté již naše kroky směřovaly k oblíbenému místu snad všech dětí - do ZOO. Zde jsme si dali rozchod k prohlídce tamějších obyvatel a navečer se vydali na pěší tříkilometrovou cestu do rekreačního střediska „Chata pod věží“ v Radíkově, kde na nás čekaly nejen čtyřlůžkové chatky, ale i teplá večeře. Vlídné počasí děti využily k večernímu sportování, pak už jen hygiena a šup na kutě…

Po středeční snídani jsme se vydali na zastávku MHD a vraceli se zpět do Olomouce. Zde jsme měli jeden cíl – seznámit se s olomouckými uměleckými památkami. Začali jsme u dominanty, dómu sv. Václava, a pokračovali k historickému centru s orlojem, sloupem Nejsvětější Trojice a barokními kašnami.

Poté přišel na řadu adrenalinový vrchol celého výletu, návštěva Laser Areny Olomouc. Dvě proti sobě bojující ozbrojená mužstva, umělá mlha, akční hudba, tma a různá zákoutí, to byl opravdu nezapomenutelný zážitek, který ukončil naše putování hanáckou metropolí. Teď už jen rozchod v obchodním centru a cesta zpátky domů.

I přes to, že teploty chvílemi dosahovaly třiceti stupňů,  jsme si výlet parádně užili, poznali jsme další krásná místa, dozvěděli se nové informace a budeme se těšit na ten příští…

 

L.Pužová

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Výlet 7. roč.


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru