Úvodní stránka

Exkurze do Brna

V pondělí 27. února nechali žáci 7.–9. ročníku aktovky a školní potřeby doma a vyrazili na exkurzi do Brna.

Naší první zastávkou se stala Papilonia (Motýlí dům) v samém centru jihomoravské metropole. Zažili jsme velmi příjemnou procházku v karibské džungli mezi stovkou poletujících exotických motýlů, na mnohé děti si některý z motýlků i sedl. Zblízka jsme tak měli možnost prohlédnout si detailně stavbu jejich těla a v líhni pozorovat jejich vývoj.

Poté jsme se lehce posilnili v přilehlých restauracích a vydali se k našemu druhému cíli cesty – planetáriu. Po usazení do pohodlných polohovacích křesel se nad námi rozprostřela zimní noční obloha. Na té jsme sledovali nejen planety, hvězdy a souhvězdí, ale i další vesmírné objekty. Program „Cesta za miliardou hvězd“ nás poté provedla historií souhvězdí a hvězd, podobou naší Galaxie i polohou Sluneční soustavy.

Z Brna jsme si odvezli pěkné zážitky a mnoho nových vědomostí.

L. Pužová


Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze do Brna


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru