Úvodní stránka

Exkurze 5. a 6. roč. do Brna

Ve čtvrtek 6.10. odložili žáci 5. a 6. ročníku učebnice a vyrazili do jihomoravské metropole.
Exkurze 5. a 6. roč. do Brna

Zde jsme nejdříve navštívili Divadlo Polárka, kde jsme zhlédli představení „Dva roky prázdnin“ na motivy stejnojmenného  románu Julese Verna. Se zatajeným dechem jsme sledovali napínavý příběh skupiny dospívajících chlapců na pustém ostrově, daleko od svých blízkých, bezpečí a komfortu. Děj byl doplněn nejen akrobatickými kousky, ale i dýmovými efekty. Hra byla dobrodružná, akční a z prvních řad, které jsme obsadili, jsme měli výbornou možnost vše pozorovat.

Poté jsme se přesunuli do Hvězdárny a planetária v Brně. Zde nás v digitáriu pan průvodce nejdříve seznámil s hvězdnou oblohou a všemi zajímavostmi, které na ní můžeme pozorovat. Během dalšího programu s názvem „Buňka! Buňka! Buňka!“ jsme podnikli ztřeštěnou cestu do lidského těla, a to až přímo k buňkám. Sledovali jsme vznik a vývoj lidského života od splynutí dvou buněk, a odhalili tak tajemství dědičnosti a šifru DNA.

Exkurze se nám velice vydařila a plni dojmů a nových poznatků jsme se vrátili zpět do školy.

Lenka Pužová

 

 

 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru