Úvodní stránka

Den s informatikou

Již 3. setkání škol (Rudíkov, Budišov, Tasov), tentokrát s názvem „Den s informatikou“, proběhlo ve čtvrtek 6. června na ZŠ Budišov.

Na 8 žáků naší školy zde čekaly dva workshopy. Ten první – robotika – zaměřený na práci se stavebnicí VEX, v tom druhém si děti nejdříve vyslechly krátkou přednášku žáka 9. ročníku ZŠ Budišov M. Dostála o 3D tisku, poté si již programování pro 3D tiskárnu samy vyzkoušely.

Závěr celého setkání patřil přednášce doc. J. Sedmidubského z MU v Brně o deepfake a AI. Velmi poutavé vyprávění nás seznámilo s výhodami umělé inteligence v dnešním světě, ale zároveň i varovalo před jejím zneužitím.

Celé dopoledne rychle uteklo a zpět do Rudíkova jsme se vrátili bohatší o nové zážitky a vědomosti.

L. Pužová


Zobrazení: Alba | Podle data

Den s informatikou


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru