Úvodní stránka

Výlet 8. ročníku

Dny 11. – 13. června strávili žáci 8. ročníku na školním výletě poznáváním Pálavy.

První den svého putování, hned po ubytování v kempu ve Strachotíně, započali cestou do Pavlova. Zde navštívili Archeopark Pavlov, kde si prohlédli moderní expozici zpřístupňující jednu z nejvýznamnějších pravěkých lokalit období lovců mamutů na světě. Poté se vydali k dalšímu cíli jejich cesty – na zříceninu gotického královského hradu Děvičky (Dívčí hrady), nejvyššího vrcholu Pavlovských vrchů na jižní Moravě, který je chráněn jako kulturní památka. Pak se již přes Dolní Věstonice vraceli zpět do kempu, kde na ně čekala večeře, hry a odpočinek.

Po ranní osmikilometrové túře jsme na začátku druhého dne dorazili k vytouženému cíli, do Aqualandu Moravia. Zde jsme si pak celý den užívali tobogány, klouzačky, bazény, … Tento den byl prostě plný radosti, zábavy a smíchu. Večer už jen opět 8 km zpět do kempu, večeře a „klid“.

Poslední den pálavského putování patřil poznávání Mikulova. To jsme začali jeskyní Na Turoldu (největší jeskynní systém v druhohorních vápencích v ČR). Přes výstup na Svatý kopeček, významnou krajinnou dominantu nad Mikulovem, jsme sešli do centra města, kde jsme si dali rozchod. S plnými bříšky jsme se pak ubírali na dlouhou cestu k domovu.

Celé tři dny nám počasí přálo, užili jsme si spoustu zábavy, poznali nové kraje... Výlet se opravdu vydařil!

L. Pužová


Zobrazení: Alba | Podle data

Výlet 8. ročníku


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru