Úvodní stránka

Záložka do knihy spojuje školy

I v letošním roce se naše škola zapojila do mezinárodního, česko-slovenského, projektu „Záložka do knihy spojuje školy – Záložka do knihy spaja školy“.

Tento projekt každoročně vyhlašuje při příležitosti Mezinárodního měsíce školních knihoven Knihovna Jiřího Mahena v Brně ve spolupráci se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislave. Jeho cílem je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.

Do letošního,11. ročníku, projektu s podtitulem „Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze“ (Radosť z čítania ukrytá voveršoch básní alebo v próze) se přihlásilo celkem 940 škol s celkovým počtem 106 879 žáků, a to z ČR 246 škol (23 810 žáků) a ze Slovenska 694 škol (83 069 žáků). Naší partnerskou školou k vzájemné výměně záložek se stala Základná škola s materskou školou ValaskáBelá (okres Prievidza v Trenčínském kraji).

Během podzimních měsíců vyrobili naši školáci 2.-9.ročníku  v hodinách Vv a Pč libovolnou technikou záložky na vyhlášené téma. V českém jazyce jsme poté na zadní stranu napsali slovenským kamarádům krátký pozdrav a doporučení na četbu knihy. Někteří žáci připojili i kontaktní údaje, aby je mohly děti z partnerské školy kontaktovat. Do odesílaného balíčku se záložkami jsme  vložili i informační materiály o naší obci, almanach školy a různé propagační materiály. Téměř ve stejném čase přišel balíček se záložkami z partnerské školy i nám. Ty byly dětem rozdány a mnozí je využívají při četbě knih.

Věřím, že jsme se do tohoto projektu nezapojili naposledy.

Diplom (PDF)

Dopis (PDF)

L.Pužová


Zobrazení: Alba | Podle data

Záložka do knihy spojuje školy


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru