Úvodní stránka

Příměstský tábor - Zlaté české ručičky (17. - 21. 7. 2023)

Na zbytek dopoledne jsme se přesunuli do tělocvičny, kde se konaly různé sportovní soutěže v týmech. Jelikož jsme se rozhodly se na táboře zaměřit spíše na vyrábění a rozvíjet kreativitu dětí, nesměly výrobky chybět již první den po obědě. Děti si namalovaly strom osobnosti, který pak jiné děti poslední den doplnily o hezké popisky vystihující vlastnosti daného člověka. Dalším výtvorem byl 3D krab, který se dětem velmi povedl.

Úterní dopoledne jsme strávili vytvářením dalších výrobků, protože dětem se to velmi líbilo. Po obědě si děti směly zahrát deskové hry a poté, co jim slehlo, jsme se opět přesunuli do tělocvičny, kde si děti zadováděly a pořádně se proběhly. Čekání na vyzvednutí rodiči si děti zkrátily vyráběním různých zápichů na špejli nebo strašidel na kolíčku na prádlo.

Ve středu nás čekala celodenní výprava za poznáním krás Rudíkova a jeho okolí. Vydali jsme se k rybníku Herádka, kde děti měly za úkol postavit domečky pro skřítky z různých přírodnin v blízkém lesíku. Nejhezčí výtvory si samozřejmě zasloužily odměnu. Dále jsme se přesunuli zpět do Rudíkova, kde nesměla chybět ani obědová pauza a zastávka na nanuky. Ty v teple dětem velmi chutnaly. Následovala také návštěva hřiště a hry na schovávanou.

Po čtvrtečním shledání jsme se opět naplno vrhli do vyrábění. Tentokrát se jednalo o výrobky z krabic – nejčastěji fotbálek nebo bludiště, které sice dětem trvalo vyrobit skoro celé dopoledne, ale výsledek stál rozhodně za to. Velmi se nám líbilo, že každý do tvoření vložil kousek sebe a opravdu se snažil. Po obědě jsme šli na chvíli ven na ovál, kde si děti zahrály míčové hry.

Na poslední den tábora budou děti rozhodně vzpomínat jako na den vodních bitev. Za odměnu si totiž mohly po obědě zadovádět s vodními balónky a pistolemi, což si také skvěle užily a nasmály se. Ještě před tím, než jsme se po týdnu rozloučili, si děti zasloužily za aktivity různé odměny, tudíž jsme jim přidělily ceny a pomalu se s nimi rozloučily.

Celý týden se velmi vydařil a my se budeme těšit zase příští rok!

                               Lenka Mrázová, Nela Kotačková – vedoucí příměstského tábora


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor - Zlaté české ...


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru