Úvodní stránka

Příměstský tábor - Pevnost Boyard (14. - 18. 8. 2023)

V pondělí ráno jsme se sešli v plném počtu, seznámili se společně s tématem a co nás čeká tento den. Děti byly dopoledne rozděleny do týmů a následně si malovaly látkové šátky. Poté jsme se vydali na oběd, cestou jsme hráli různé pohybové hry na postřeh a dobrý sluch. Dětem oběd chutnal a my se vydali zpět do školy, kde děti měly odpočinkovou chvilku/volnost při hraní. "Zazvonil zvonec" a začalo se soutěžit o klíče - židličkovaná s kresbou, v tělocvičně disciplíny s kruhy, míči a navlékání toaletních ruliček na stuhu. Děti bavila hra na policajty a lupiče, do které jsme se zapojily i my. 

V úterý jsme se sešli opět v plném počtu a ráno započali ve škole, kde si děti zahrály nějaké hry a snědly svačinu. Dopoledne jsme strávili venku, kde si nejdříve všechny týmy vyzdobily svoji vlajku, a poté si začaly stavět "hnízda", která potřebovaly pro ukrytí svojí vlajky. A započala hra "Boj o vlajky", kterou si děti užily, a která je velmi vyčerpala, proto jsme se vydali na oběd. Po obědě a poobědové pauze jsme se opět vrhli do her. Evoluce, židličkovaná, hra s kruhy, a poté volná zábava v tělocvičně, při které se děti vyřádily. Následovalo vyhodnocení a stejně jako v pondělí byly některé týmy odměněny klíčem a písmenkem. 

Ve středu probíhaly spontánní hry dětí ve třídě. Děti rozvinuly samy hru na šibenici, dále připravovaly batůžky na celodenní výlet do Třebíče. Na hřišti jsme si pověděli pravidla slušného chování na výletě a děti byly seznámeny s bezpečností. Do Třebíče jsme jeli autobusem. V Třebíči jsme rovnou zamířili na Masarykovu vyhlídku, kde jsme se rozhlédli a dali si oběd. Poté jsme vyrazili na Karlovo náměstí, kde děti skotačily pod vodními tryskami. To je velmi bavilo. Na osvěžení jsme si dali zmrzlinu. Na další hry jsme se posunuli k Polance na hřiště. A v 15:38 jsme společně odjeli zpět do Rudíkova. 

Čtvrteční den začal volnými skupinovými hrami dětí. Děti jsme ocenily malými dárečky za to, jak to zvládly na výletě. Posléze jsme se přesunuli na hřiště Nade Vsí, kde se děti vyřádily a s otcem Furou hrály hry proti sobě - pexeso, piškvorky, zatloukání hřebíčku, hra na paměť s kolečky, double, házení mincí do hrníčku. Hry byly opět o klíče a písmena. Na odpoledne byla zvolena volnější zábava v podobě házení vodních balónků a stříkání vodními pistolemi. 

Poslední den tábora děti skládaly ze stavebnic a hrály stolní hry, během nichž jsme si po týmech děti volaly do kuchyňky. Tam jsme jim zavázaly oči a musely lovit klíče z něčeho, kde nevěděly, co je čeká - např. do písku, do chlupů atd.  Po skončení jsme šli na průzkum k rybníku a na rozhlednu v Rudíkově, kde si všichni vyrobili papírové klíče, které si ozdobily třpytkami. Za výrobky byly uděleny odměny.  Následně jsme došli k tělocvičně, kde týmy rozluštily tajenku a odevzdaly všechny klíče, které nasbíraly. Po týmech lovily mince a snažily se je přetáhnout na svoji stranu. V týmu se s mincemi rozdělily. Na závěr jsme dětem na památku rozdaly diplomy, medaile a sladkosti. Poté jsme se vypravili na oběd a ve škole už potom děti čekala volná zábava- stolní hry, kreslení na tabuli, hry s míčem…

 

Celý tábor byly děti hodné, soutěživé a dobře se s nimi spolupracovalo, moc jsme si to s nimi užily. 

 

Monika Valová, Adéla Filipcová – vedoucí příměstského tábora

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor - Pevnost Boyard


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru