Největší showman

V pátek 13. října se vydali žáci 6. až 9. ročníku do Velkého Meziříčí, kde zhlédli divadelní muzikál místního ochotnického souboru, Divadla Ikaros, Největší showman.

Představení vzniklo na motivy hudebního filmu The Greatest Showman, jenž vypráví skutečný příběh podnikatele P. T. Barnuma (1810-1891). Ten začíná svou životní cestu vedoucí až k hvězdnému úspěchu s naprosto prázdnou kapsou, zato však s hlavou plnou fantastických nápadů. Díky nim postupně sestaví fascinující show, vytvořenou z lidských kuriozit (vousatá zpěvačka, hadí žena, obr, dlouhán aj.), z níž se navzdory předsudkům stává celosvětová senzace.

Během hry jsme mohli vidět nejen skvělé pěvecké a taneční výkony, ale i ukázky vzdušné akrobacie.

Představení se nám velice líbilo a už se těšíme na další kulturní zážitky.

L. Pužová

Největší showman