Exkurze do Brna
Ve čtvrtek 9. ledna odložili žáci 8. a 9. ročníku učebnice a ráno nastoupili do autobusu, jež směřoval do jihomoravské metropole.
Místem našeho prvního zastavení se stalo Divadlo Radost, kde jsme zhlédli divadelní představení Kytice. Tato inscenace dětem přiblížila některé z klasických, trochu hororových, balad K. J. Erbena z roku 1853. V celém představení byly předvedeny balady Vrba, Kytice, Vodník, Zlatý kolovrat a Svatební košile, shrnuty všechny do jednoho celku. Během vystoupení herci skvěle propojili klasické divadlo s muzikálem, loutkovým divadlem i hrou na hudební nástroje. Díky těmto rozmanitým výrazovým prostředkům tato jediná Erbenova básnická sbírka žáky jistě oslovila více než jen její „pouhá“ četba.
Druhou zastávkou byl zábavní vědecký park VIDA! Na interaktivních exponátech jsme si mohli na vlastní kůži zažít zemětřesení, zmrazit vlastní stín, rozpoutat tornádo, stát se hvězdou zpravodajství o počasí a vyzkoušet mnoho jiných zajímavých exponátů z oblasti vědy a techniky.
Exkurze se nám po všech stránkách vydařila a již teď se těšíme na tu příští.
L. Pužová
Řazení: Alba | Podle data