Úvodní stránka

Záložka do knihy

V letošním roce se naše škola poprvé zapojila do mezinárodního, česko-slovenského, projektu „Záložka do knihy spojuje školy – Záložka do knihy spaja školy“.

Tento projekt každoročně vyhlašuje při příležitosti Mezinárodního měsíce školních knihoven Knihovna Jiřího Mahena v Brně ve spolupráci se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislave. Jeho cílem je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.

Do letošního,10. ročníku, projektu s podtitulem „List za listem: baví mě číst“ (List za listom – baví ma čítať) se přihlásilo celkem 1 163 škol s celkovým počtem 131 889 žáků, a to z ČR 423 škol (42 011 žáků) a ze Slovenska 740 škol (89 978 žáků). Naší partnerskou školou k vzájemné výměně záložek se stala Základná škola s materskou školou Ondreja Cabana Komjatice (okres Nitra).

Během měsíce října vyrobili naši školáci 2. - 9.ročníku v hodinách Vv a Pč libovolnou technikou záložky na vyhlášené téma. V českém jazyce jsme poté na zadní stranu napsali slovenským kamarádům krátký pozdrav a doporučení na četbu knihy. Někteří žáci připojili i kontaktní údaje, aby je mohli děti z partnerské školy kontaktovat. Do odesílaného balíčku se záložkami jsme vložili i informační materiály o naší obci, almanach školy a různé propagační materiály. Záhy i nám přišla odpověď ze Slovenska. Malým zklamáním pro děti bylo, že slovenští partneři na záložky nenapsali žádný pozdrav či kontakt. Přesto se dětem záložky vyrobené v zahraničí líbí a mnozí je využívají při četbě knih.

Věřím, že jsme se do tohoto projektu nezapojili naposledy.

L.Pužová


 


Zobrazení: Alba | Podle data

Záložka do knihy


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru