Úvodní stránka

Za kozami do Třebíče

Na zážitkový program o kozách se těšili velmi dlouho.

Už cesta linkovým autobusem byla pro mnohé děti velkým zážitkem. A potom hurá pěšky 2 km kolem řeky do Poušova, kde Kozí spolek chová roztomilé stádečko čítající 13 kusů. Děti uvítala chovatelka Veronika Hlávková, která měla připravený tříhodinový program. Děti si mohly vyzkoušet takřka vše. Po svačině a nutném přezutí se začalo čistěním chléva a jeho okolí. Pak se šlo dojit. Kdo chtěl, mohl vyzkoušet. Všechny kozy se mohly hladit, krmit určenou potravou, některé ochotně pózovaly na fotografiích s dětmi. A k tomu neustálé dotazy a informace ze života koz.

Děti si také samy utřásly máslo, které však bylo z hygienických důvodů z kravského mléka. Máslo vlastnoručně vyrobené a v indiánském stanu s rohlíkem snědené bylo výborné. Ještě pár her a dotazů a pomalu zpátky přes zámecký park na autobus do Rudíkova.

Za velmi příjemné dopoledne strávené mezi kozami a nabité neopakovatelnými zážitky děkujeme Kozímu spolku v Třebíči.

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Za kozami květen 2019


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru