Úvodní stránka

Vzdělávací programy paměťových institucí do škol - PRAHA

Praha, hlavní město, město plné památek a bohaté historie, se stala naším cílem 12.října. V rámci projektu Vzdělávací programy paměťových institucí do škol jsme vyjeli v 6:30 a na žáky 7. – 9. ročníku čekal bohatý program.

 V dopoledních hodinách jsme navštívili Národní technické muzeum. Nádherné expozice na jedné straně a málo času na straně druhé. Žáci si stačili prohlédnout výstavu dopravy, kde jsou takové exponáty jako letadlo Jana Kašpara nebo automobil President a mnoho dalších. V druhé části si žáci podrobněji prohlédli výstavu technika v domácnosti. Odpoledne nás čekal  Národní památník na Vítkově. Sedmáci se dozvěděli něco o historii památníku a k čemu měl být určen. Osmáci a deváťáci měli program zaměřený na legie a vznik Československa. Oba programy byly velmi zajímavé a poutavé. Naši žáci si z celé exkurze zajisté odnesli mnoho poznatků, o kterých povyprávějí všem, kdo se na něco zeptá.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru