Úvodní stránka

Turistický výlet do Přírodní rezervace Maštale

Na tradiční turistický výlet, organizovaný v rámci projektu ZDRAVÁ ŠKOLA 2022, vyrazilo v sobotu 23.4.2022 osmadvacet dětí společně s rodiči, dohromady rovná padesátka. Letos jsme zamířili do Přírodní rezervace Maštale v Pardubickém kraji.

Na trase dlouhé 8 km jsme kráčeli údolími s potůčky s průzračnou vodou, obdivovali a zdolávali pískovcové skalní útvary, kráčeli Oslí chodbou a zastavili se také u Voletínské studánky. Nejvíc se dětem líbily Toulovcovy Maštale, ve kterých se prý ukrýval loupeživý rytíř Toulovec.

Počasí nám opět na výletě přálo, takže velmi příjemnou odměnou po túře byla návštěva historického městečka Polička. Někteří poseděli se svačinou nebo zmrzlinou u městských hradeb, jiní navštívili místní kavárnu či restauraci.

Spokojené výrazy ve tvářích lehce unavených poutníků prozradily, že ani příště nebude o výletníky nouze.


Zobrazení: Alba | Podle data

Výlet Maštale


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru