Úvodní stránka

Turistický výlet do Národního parku Podyjí

V rámci projektu HRAVĚ - ZDRAVĚ strávili všichni příjemný slunný den babího léta na jedenáctikilometrovém okruhu, který začínal i končil v Popicích u Znojma.

Putování krajem romantických vyhlídek (Sealsfieldův kámen), hlubokého údolí řeky Dyje s mnoha zaniklými mlýny a také krajem vřesovišť, vinic a nádherných výhledů si užívali děti i dospělí – od nejmladšího čtyřletého člena výpravy po nejstaršího bezmála sedmdesátiletého poutníka.

Podyjí patří k jednomu ze tří míst v České republice, kde žijí užovky stromové. Ty se nám bohužel zahlédnout nepodařilo. Pravděpodobně je vyplašil dupot rozverných dětí. Pro ty byla cesta natolik zajímavá, že tradiční nářky na bolavé nohy vůbec nezazněly. Celou trasu takřka proběhly, takže zbyl čas i na zastavení na vinici a ochutnávku čerstvého burčáku a místních vín.

Poděkování za příjemnou pohodovou atmosféru patří všem členům výpravy včetně pana řidiče.


Zobrazení: Alba | Podle data

Výlet Podyjí 14.9.2019


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru