Úvodní stránka

Turistický výlet do CHKO Žďárské vrchy

Plný autobus nadšených milovníků přírody vyrazil v sobotu 5. 9. 2020 na turistický výlet do malebné části CHKO Žďárských vrchů – kraje skalních útvarů, hlubokých lesů (místy ještě původních), hnědých rašelinných potůčků, rybníčků, luk a původní lidové architektury.  

Letošním cílem výletu, organizovaného v rámci projektu ZDRAVÁ ŠKOLA 2020, byla vesnice Křižánky v samém srdci chráněné krajinné oblasti. Odtud se 26 dětí (nejmladšímu turistovi byly teprve 3 roky) spolu s rodiči nebo prarodiči vydalo na 13 km dlouhou túru.

Nejprve je čekal výstup a krásný výhled z nejvyššího vrcholu Devět skal a potom cesta hlubokými lesy přes přírodní památky Lisovská skála, Malinská skála a Drátenická skála do obce Blatiny. Někteří využili pohostinnosti místní hospůdky a jiní se vydali na poslední kilometry do obce Sněžné.

Domů nikdo nespěchal a cestou zpět se v autobuse ozývalo: Paní učitelko, tak kam pojedeme příště?


Zobrazení: Alba | Podle data

Výlet Žďárské vrchy


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru