Úvodní stránka

TCHOUKBALL – UMÍME ŽÍT

TCHOUKBALL – UMÍME ŽÍT

V rámci tohoto projektu se jednalo o poslední sportovní zápolení. Na úvod snad jenom pro nezasvěcené, co to vlastně tchoukball je.

     Tchoukball je míčová hra, která využívá prvků házené, volejbalu a baskické peloty. Je to hra spojující rychlou akci útočníků a obránců, myšlení a cit pro hru v duchu fair-play. Tchoukball byl vyvinut jako tzv. bezkontaktní sport, kdy pravidla a koncepce hry eliminují zranění hráčů.

    Tolik výňatek z pravidel a teď již krátce k utkáním, která se odehrála. V prvním utkání proti sobě nastoupili Bělásci proti Modráskům, týmy složené se žáků osmého a devátého ročníku. Začátek utkání se nesl ve znamení nejistoty týmů a častých chyb. Není divu, tomuto sportu se věnujeme jen krátce a pochopení a zažití pravidel chce určitý čas. Postupem času se ale objevily i úspěšné akce, znamenající bodový zisk pro útočníky. Nepatrnou převahu po celé utkání měl tým Modrásků, a ač tým Bělásků bodově dotahoval skóre, nepodařilo se dosáhnout remízy a utkání skončilo poměrem 11 : 10. A tak vítězem historicky prvního utkání v tchoukballu na naší škole se stal tým Modrásků ve složení: Tereza Dvořáková, Daniel Němec, Tomáš Sklenář, Patrik Večeřa, Šimon Brabec, Jarek Mejzlík a Jan Zezula. Vítězům blahopřejeme a  poraženému týmu, který hrál ve složení: Vojtěch Adam, Dominik Valík, Milan Zacha, Mirek Horký, Mirek Kourek, Vít Kratochvíl a Tomáš Kolouch, patří poděkování za účast.


Zobrazení: Alba | Podle data

TCHOUKBALL – UMÍME ŽÍT


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru