Úvodní stránka

Školní výlet 6.ročníku

 „Znojmo je město s rozšířenou působností v Jihomoravském kraji na levém břehu řeky Dyje, 65 km jihozápadně od Brna a 83 km severozápadně od Vídně. Žije zde přibližně 34 tisíc obyvatel. Je druhým největším městem Jihomoravského kraje a historickým centrem jihozápadní Moravy.“

O pravdivosti těchto informací z Wikipedie se vypravili ve dnech 12. a 13. června přesvědčit žáci 6. ročníku. A opravdu, historie na nás dýchala ze všech stran. Po dvouhodinové jízdě vlakem jsme nejdříve vystoupali na 80 metrů vysokou radniční věž, abychom si vše nejdříve prohlédli pěkně z výšky. Poté jsme nasedli na městský autovláček a přes hodinu se kochali nejvýznamnějšími památkami tohoto města. Protože jsme se už dostatečně naseděli, čekalo nás temné podzemí a nezalekli jsme se v něm ani tmy, natož historek z dob obléhání Znojma švédskými vojsky.

Druhá část našeho putování nás přenesla do současnosti. Vlakem jsme se přesunuli do Šumné a odtud už nám nezbylo, než chybějících sedm kilometrů do kempu ujít po svých. Počasí nám přálo, nožičky nás unesly, takže jsme se k večeru mohli ubytovat v chatové oblasti Sobotín u Vranovské přehrady a v tamní restauraci se pořádně navečeřet. I přesto, že se nad našimi hlavami začaly stahovat mraky, neopouštěla nás dobrá nálada a večer jsme si v chatkách pěkně užili.

Druhý den ráno nás opět přivítala temná obloha, ale naštěstí přestalo pršet. Po snídani jsme si tedy sbalili saky paky a vyšli vstříc novým poznatkům. Asi pětikilometrová cesta nebyla po nočním dešti úplně v nejlepším stavu, ale děti vše zvládly na jedničku. Na Státní zámek do Vranova nad Dyjí jsme došli ještě s krátkým předstihem. V devět hodin začala klasická prohlídka zámeckých interiérů, nafasovali jsme papuče a hurá za poznáním! Poté následovalo již jen krátké občerstvení a cesta domů. Z autobusu, který nás dovezl do Znojma, jsme ihned přestoupili na vlak do Třebíče a nechali se unášet domů.

Ve Znojmě a jeho okolí jsme strávili dva příjemné dny. Viděli a zažili jsme spoustu zajímavých věcí, mnoho na nás ještě čeká. Tak zase někdy příště…

 L.Pužová


Zobrazení: Alba | Podle data

Znojmo


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru