Úvodní stránka

Projektový den v ekocentru Chaloupky

Do ekocentra Chaloupky Kněžice vyrazila v úterý 22.9.2020 padesátka dětí druhého, čtvrtého a pátého ročníku naší školy. V příjemném prostředí strávily celé dopoledne a rozhodně se nenudily.

Druháci poznávali les pomocí různých smyslových aktivit a her, velmi je zaujala příprava lesního parfému nebo aktivita Poznej svůj strom. Čtvrťáci si vytvořili herbář listnatých stromů, přemýšleli o tom, jak by vypadal ideální les a prošli se po stezce místního pralesa. Z páťáků se stali na pár hodin badatelé-přírodovědci. S pomocí klíčů a smýkaček určovali vše, co roste a žije v určitém biotopu – v lese, na louce, v rybníčku a na zahradě. Učení venku se dětem velmi líbilo a u mnohých došlo k veliké proměně. Z neposedných a ve škole mnohdy nesoustředěných dětí se totiž stali ti nejnáruživější badatelé.


Zobrazení: Alba | Podle data

Projektový den Chaloupky


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru