Úvodní stránka

Prohlášení ředitele školy k uzavření ZŠ L. Svobody

Od středy 11.3.2020 se dle mimořádného nařízení Ministerstva zdravotnictví zakazuje do odvolání osobní přítomnost žáků ve škole. Uvnitř článku naleznete bližší informace.
Prohlášení ředitele školy k uzavření ZŠ L. Svobody

Vážení rodiče,

od středy 11.3.2020 se dle mimořádného nařízení Ministerstva zdravotnictví zakazuje do odvolání osobní přítomnost žáků ve škole (viz PDF dokument zde). To znamená, že po skončení jarních prázdnin nemohou žáci do odvolání navštěvovat ZŠ, ŠD, dětský klub a školní jídelnu.
 
Opatření je vydáno v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 pro potřebu ochrany před výskytem a šířením onemocnění.
 
Rodiče dětí do 10 let mohou kvůli uzavření školy využít ošetřovné při péči o dítě.
Informace k případnému čerpání ošetřovného najdou rodiče na stránkách  ČSSZ (viz PDF dokument zde). Formulář žádosti (PDF dokument zde) potvrdí ředitel školy zájemcům v úředních hodinách od pondělí 16.3.2020 (od 8:00 do 14:00 hod., případně po domluvě). Pozor! Potvrzení rodičům v tomto případě vydá pouze škola, nikoli lékař!
 
O dalším postupu budou zákonní zástupci informováni zde na webu, facebooku školy a prostřednictvím Edookitu.
 
Opatření týkající se zákazu přítomnosti žáků ve škole se prozatím nevztahuje na děti z mateřských škol, tzn., že provoz naší mateřské školy není prozatím tímto opatřením dotčen, a pokud nedojde ke změně, bude od pondělí 16.3.2020 naše školní jídelna v běžném provozu pro děti MŠ.
 
Mgr. Martin Suk, ředitel školy
 
 
 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru