Úvodní stránka

Příměstský tábor ZTRACENÝ SVĚT

Jako každý první den jednotlivých turnusů, ani nás neminulo pondělní testování na nemoc COVID – 19. Pak následovalo lepení a skládání papírových pruhů k výrobě 3D dinosaura. Děti si taky mohly začít plést papírové košíky, což je časově náročnější práce, a proto se k ní vracely v průběhu celého týdne. Navštívili jsme multifunkční hřiště a zahráli si tam hry „Kopřiva“ a „Chobotničky“. Po obědě nás čekalo malování na kamínky, křídami na zem a hry na hřišti u pergoly.

V úterý ráno si všichni vyrobili vlastní šablonu s dinosauří tematikou. Po svačině jsme rozprostřeli trička, naskládali šablony a pak s asistencí vedoucích tričko postříkali savem. To pak s pomocí sluníčka vytvořilo krásný efekt světlých a tmavých obrazců. Aby trička pořádně proschla, nechali jsme je na sluníčku a sami vyrazili do tělocvičny. Tam si většina chlapců zahrála florbal a ostatní si užili gymnastické kruhy, šplh na laně nebo házení na koš. Na oběd jsme se převlékli do nového táborového trička. Zbytek dne děti spíše odpočívaly na dekách, kde hrály deskové a karetní hry, byly na prolézačkách před ZŠ a společně jsme zalili vyvýšené záhony.

V půlce týdne si děti užily malování akrylovými barvami, díky kterým si připravily podklad pro tvoření na další den. Pak nás čekala procházka do nedalekého lesa. Tam si každý nasbíral pár větví a další přírodniny. V lese se děti vrhly do stavění japonských zahrad z mechu, větví, kamínků atd. Výsledné zahrádky byly opravdu kouzelné. Nasbírané přírodniny jsme hned využili k výrobě rámečku na fotky. Odpolední chvilky si děti mohly zkrátit hrou pexetrio s dinosaury a hrou „Na babu“ na hřišti před vstupem do ZŠ.

Předposlední den turnusu si děti samostatně obkreslily a vystřihly šablony, které pak přilepily na balonek pomocí izolepy. Výsledek byl velmi netradiční a děti nejvíce pobavilo, když během tvoření občas nějaký ten balonek praskl. Místo výletu jsme si užili soutěžní dopoledne. Soutěžily dva týmy proti sobě v těchto disciplínách: házení míčků na terč, chůze s vajíčkem na lžíci, skákání v pytli, hádání předmětů z kouzelného měšce a přenášení papírových puntíků pomocí brčka. Finálním a rozhodujícím úkolem byl bobřík mlčení během oběda. Úžasné ticho bylo po 20 minutách přerušeno a vítězným týmem se stali Rexíci. Balíček s odměnami ale náležel všem účastníkům.

Páteční ráno bylo velmi tiché. Vyráběly se totiž obrázky ze zažehlovacích korálků, které potřebují velké soustředění. Slunečný den nás lákal k procházce po Rudíkově. Proto jsme se šli pokochat krajinou kolem rybníku Visílka a pak k Vyhlídce, kde si děti užily na přilehlém hřišti. Celý týden jsme zakončili „Kolem štěstí“, kdy si děti postupně zatočily číslo s otázkou a po správné odpovědi obdržely keramickou medaili na památku a další drobnosti. Nechybělo ani poslední zalévání rostlin ve vyvýšených záhonech.

Celý týden jsme si to moc užili a věříme, že si děti odnesly domů nejen krásné odměny, ale také krásné vzpomínky.

Vedoucí tábora Dana Večeřová a Inna Hleba.


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor ZTRACENÝ SVĚT


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru