Úvodní stránka

Příměstský tábor ŽIVOT V CIRKUSE

Konec léta se neúprosně blíží, a tak jsme si předpolední týden chtěli pořádně užít. Kde víc si užijete zábavy a smíchu, než v cirkuse? Každý z nás aspoň jednou nějaký cirkus navštívil a určitě žádný z nich nebyl stejný. Ale něco mají přece jenom společného. Cirkus se odehrává v šapitó, ve kterém sedí diváci, a uprostřed manéže vystupují různí umělci a artisti, kteří se snaží své diváky rozesmát nebo jinak ohromit svým výkonem. Často v něm vystupují i zvířata, která umí zajímavé kousky. Tím vším jsme se nechali tento týden inspirovat nejen při tvoření, ale i cvičení v tělocvičně nebo při pobytu venku.

Týden jsme zahájili povídáním o cirkuse, kdo tam byl a co tam viděl. Pak si děti vyrobily šaška z papírových ruliček, otiskly balónek namočený v temperové barvě k výrobě hada a někteří šikulové stihli i pletení papírových košíků. Další vyrábění bylo trochu netradiční, protože jsme si vyrobili pomocí rozfoukávání barevných tuší obrázek klauna s otvorem pro vlastní obličej, z čehož vznikla velmi veselá a originální fotka. V tělocvičně se děti pořádně protáhly na overballových míčích pod vedením vedoucích a společně jsme si zkusili natrénovat skákání přes kozu, stojku, svíčku a most. Navštívili jsme workout hřiště, rybník Visílka a nedaleké hřiště u Vyhlídky. Ve středu si děti udělaly Cirkusové vystoupení, kdy každé dítě předvedlo, co umí. Za výkony všichni obdrželi zasloužený balíček s odměnami. Další dny jsme vyráběli obrázky ze zažehlovacích korálků, zkusili si techniku vymývání klovatiny nebo třeba práci se samotvrdnoucí hmotou. Neminulo nás ani zalévání květin a rostlin ve vyvýšených záhonech, jelikož z oblohy plné mraků toho stejně moc nenapršelo.

Pátek jsme zakončili výrobou slizu. Stačily nám pouze tři suroviny: tekuté lepidlo, jar a soda. Výroba je snadná, rychlá a dětem výsledek udělal velkou radost. Se slizem si hrály celý den. Samozřejmě k cirkusu patří balónky a hlavně balónková zvířátka. Tvoření z balónků je trochu náročnější činnost, ale většina děti hravě zvládla základní princip motání jednotlivých části, a pak už stačilo popustit uzdu vlastní fantazii.

Děkujeme dětem za týden plný smíchu, vtipů a zábavy.

Vedoucí tábora Dana Večeřová a Inna Hleba


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor ŽIVOT V CIRKUSE


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru