Úvodní stránka

Příměstský tábor Život u rybníka

Po svačině jsme se hned vrhli na pečení perníčků. Pověděli si, co můžeme potkat u rybníka a podle toho vykrajovali různé tvary. Např. ryby, stromy, kačenky, domečky a jiné. Pak jsme vyrazili do tělocvičny, kde si zahráli Městečko Palermo, rytmickou hru s botami a vybíjenou. Jedna skupina se vozila na kruzích, druhá skákala přes švédskou bednu do žíněnek. Na oběd jsme šli do hostince U Kostela, kde si děti pochutnaly na smaženém sýru s hranolkami. Po obědě jsme čas trávili vedle školy na hřišti, na prolézačkách, stříleli z luku s šípy, hráli hru Noha dole, Zombíci. Po svačině si děti pochutnaly na perníčcích a začaly malovat podklad pro svůj obrázek s vodní tématikou. Vyrobili jsme si ponožkové strašidlo z rybníčka z chlupatých ponožek. Zalili jsme vyvýšené záhony.

V úterý ráno děti pletly košíčky z papírových ruliček, dodělávaly strašidýlka z ponožek. Po svačině jsme dokončili obrázky s vodní tématikou pomocí akrylových barev a pustili se do výroby masky žáby z papíru a dozdobili je krepovým papírem. Venku jsme si zasoutěžili v maskách, kluci proti holkám při praní utěrek na valše na čas. Náramně se přitom nasmáli. Po výtečném obědě si děti pletly košíčky, zahrály si karty. Odpoledne jsme trávili čas na hřišti házením šipek na terč, střílením z luku s šípy a hrou na schovávanou.

Středeční ráno se neslo v duchu malování kamínků pomocí předloh žabiček a různých vodních živočichů pomocí decorpen fixí, malováním omalovánek s rybami, hraním karet a pletením košíčků. Po svačině nás čekala výroba rámečků se svou fotografií  nazvanou jako „Pozdrav z prázdnin." Také jsme vyzkoušeli své štěstí a postřeh pomocí hry Žáby a mouchy. Ještě před obědem jsme vyrazili ven si zahrát vybíjenou a pohrát si k lesíku nad hřiště. Po výborných bavorských vdolečcích si děti odpočinuly u deskových her, skládáním dřevěných kostek a malováním na obličej.

Ve čtvrtek jsme pomocí akvarelových fixí vybarvili obrázky s krajinami a vodou, doplétali košíčky z papírových ruliček a malovali na obličej. Hned po svačině nás čekala cesta k rybníku Visílka, vědomostní hra, hry na prolézačkách a příjemně strávený čas na vyhlídce u benzínky. Po obědě si děti hrály s kostkami, stavěly různé stavby, dokončovaly obrázky z akvarelu, hrály karty. Odpoledne nás čekala péče o vyvýšené záhony a jejich zalévání. Za odměnu jsme si pak zahráli na schovávanou, na prolézačkách, vybíjenou a stříleli z luku s šípy.

Poslední den  příměstského tábora na nás čekalo překvapení v podobě návštěvy báječného rybáře Ondry Štveráčka, který nám k našemu tématu přišel popovídat o tom, jak se chytají ryby, co vše je třeba, než vyrazíte k rybníku, ukázal nám velkou rybářskou výbavu, s praktickou ukázkou výroby směsi do krmítka a nahazováním pomocí prutu. Děti i paní vedoucí tato přednáška moc bavila. Ještě si pak s Ondrou zahráli vybíjenou, na slepou bábu a Rybičky, lovte se. Po výborném řízku a bramborovém salátu jsme dokončili košíčky, rozdali diplomy a odměny za zvládnutí úkolů celého týdne.

Doufáme, že po týdnu plném výborného jídla, vyrábění, sportování, procházek odcházely děti spokojené a plné hezkých zážitků.

 

Vedoucí tábora: Bc. Lenka Štveráčková, Dana Večeřová

 

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor Život u rybníka


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru