Úvodní stránka

Příměstský tábor VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH (3. - 7. 8. 2020)

Následně jsme si zkusili techniku zapouštění krepového papíru na mokrý podklad a během práce jsme probrali historii a význam symbolu JIN JANG. Jelikož silně pršelo, využili jsme prostory tělocvičny, kde se děti rozcvičily podle atletické abecedy a zahrály si ještě florbal, vybíjenou a šlapadla.

V úterý si děti namalovaly temperovou barvou symbol JIN JANG na obrázek z předchozího dne.  Další  technika „vosková rezerva“ je zaujala tím, že obrázky z voskovek vynikly po přebarvení vodovými barvami.  V tělocvičně jsme nejdříve měli házenkářskou rozcvičku a pak nácvik házení míče se správným postojem. Soutěživost dětí jsme využili při štafetových soutěžích ve dvou týmech, kdy každý tým musel překonat slalom s ringo kroužkem, driblování s míčem, kotrmelec a sprint zpátky. V klubovně děti využily klidové hry se stavebnicemi, lego, prohlížení encyklopedií, dámu nebo šachy.

Ve středu se děti rozdělily na dvě skupiny. Každá skupina měla velkou čtvrtku s namalovaným zubem. Jedna skupina hledala a vystřihovala v letáčcích zdravé produkty, které našemu tělu prospívají a druhá skupina zase škodlivé a nezdravé produkty. Na závěr si děti mezi sebou zkontrolovaly svou práci. Nejzajímavější výtvarná technika „malování holicí pěnou a barevnými tušemi“ děti velice zaujala. Vytvořily si tak podklad pro další tvorbu.  Za odměnu si děti vybraly vybíjenou v tělocvičně. Po obědě jsme využili trampolínu, kolotoč a houpačku hned u restaurace.

Ve čtvrtek nás čekal výlet do Oslavice, kde si nejdřív děti pohrály na zmodernizovaném dětském hřišti a pak jsme se přesunuli na multifunkční hřiště, kde nás čekala trenérka Hanka s připraveným programem. Nejdříve si děti na rozehřátí těla zahrály „Na Mrazíka“, „Čísla a písmena“ a protáhly si celé tělo. Na druhou polovinu programu se děti nejdříve rozdělily na skupiny, ve kterých mezi sebou závodily při překonávání náročných opičích drah (běh, skok snožmo, běh pozpátku, vzpor ležmo pokrčmo vzadu – jako rak s přenášením míče, převaly – válení sudů atd.). Na závěr je čekalo několik posilovacích cviků na zpevnění celého těla (práce s váhou vlastního těla).

V pátek jsme dokončili přáníčka a vyrazili jsme ven užít si sluníčka. Ve venkovní učebně si děti mohly zapečetit bylinkový obrázek pomocí pečetního prstenu a vosku. Venku si pak vyrobily mýdlovou vodu a snažily se foukat bubliny pomocí vlastních rukou. Venku na trávníku jsme si zacvičili „Pozdrav slunci“ což je série jogínských ásan, které pomocí hlubokých nádechů a pomalých změn pohybů uvolní mysl a posílí tělo. Závěrem týdne byl vědomostní kvíz za odměny, otázky se týkaly všeho, co jsme vyráběli a o čem jsme si povídali. Po obědě si děti koupily zmrzlinu a vyrazili jsme na sokolské hřiště (kolotoč, houpačky, odpočinek ve stínu).

Dětem se tento týden velice líbil a vedoucí děkují za skvělou spolupráci a nadšení pro připravené aktivity.

Dana Večeřová a Inna Hleba, vedoucí příměstského tábora


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor VE ZDRAVÉM TĚLE...


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru