Úvodní stránka

Příměstský tábor S DĚDOU NA FARMĚ (13. - 17. 7. 2020)

Na multifunkčním hřišti si děti zastřílely lukem s šípy na terč, hrály přehazovanou, fotbal, skákaly přes gumu i švihadlo. Po výborném obědě jsme děti krásně zklidnily pomocí hry na postřeh s tleskáním a hrou na tichou poštu.

V úterý si děti po příchodu na tábor hrály se stolními hrami (především využily šachy, lego i jiné stavebnice). Na další vyrábění měly děti připravené překližky a zdobily je ubrouskovou technikou. Po svačině jsme se pustili v kuchyňce do pečení Koka sušenek. Než se nám sušenky upekly, volnou chvíli jsme si krátili hrou "Děda řekl" a vědomostní hrou na pojmenování zvířecích rodinek (samec, samice, mládě). Po obědě nás čekala příjemná relaxace u malby akrylovými barvami. Děti si připravily podklad pro čtyři roční období u dědy na farmě. Prvotní ostych, aby to děti nezkazily, vystřídala dychtivost, kdy nechtěly přestat malovat. V tělocvičně jsme využili snad veškeré náčiní a nářadí, které poskytuje (balanční šlapadla, overbaly, žíněnky, míče atd.). Nakonec jsme si zahráli florbal a Rybičky lovte se.

Středeční ráno se neslo v duchu balení sušenek do celofánu a háčkování základního řetízku. Hned po svačině se naše celá skupina vypravila na vycházku do lesa k ponorce. Cestou jsme pomocí herbáře poznávali rostliny a sbírali vybrané květy k dalšímu vyrábění. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na sokolském hřišti, kde si děti zahrály fotbal, točily se na kolotoči a pozorovaly kočku s koťaty. Po výtečném obědě, který nám jako vždy moc chutnal, jsme lepili tekutým lepidlem posbírané květy na sklenici. Poté je zapékali na 70° C v troubě.

Ve čtvrtek ráno si děti tyto sklenice dokončily ozdobením mašličky z háčkovaného řetízku. Nadále si upevňovaly techniku háčkování. Po svačině jsme šli na hřiště za školou s prolézačkami a pískovištěm. Děti si ve skupinkách dokončovaly plátno malbou akrylovými barvami. Moc je tato činnost bavila a s napětím očekávaly, kdy se konečně dostanou na řadu. Po obědě nás zabavilo zvukové pexeso v tělocvičně. Po odpolední svačině jsme každý den vyrazili na hřiště před školou, kde jsme si hráli na schovávanou, Noha dole, malovali křídami, háčkovali, skákali přes švihadlo a gumu. Příjemně unavené, plné zážitků, jsme naše svěřence předávali rodičům či prarodičům.

Pátek, náš poslední táborový den, jsme ráno vyráběli zvířátka z farmy jako zápich z vlnité lepenky a barevných papírů. Po svačině naše kroky mířily k vlakovému nádraží. Čekal nás totiž výlet do Oslavice k paní Haně Hikešové, která vlastní keramickou dílnu a bylinkovou zahrádku. Cesta rychle uběhla a my stáli na nádherném vesnickém dvorku plném bylinek. Hned na začátku jsme si ozdobili keramické srdíčko pomocí drátku a korálků, při kterém nás vyhnal déšť pod střechu. Poobědvali jsme mletý řízek s chlebem a prošli bylinkovou zahrádku, kde nám paní Hikešová ukazovala různé bylinky. Děti si je mohly v papírovém sáčku odnést domů. Na cestu domů nám dala kus hlíny, kterou si mohly děti vzít domů a udělat si nějakou drobnost a doma v ohni si ji vypálit. Poslední naší zastávkou bylo hřiště na návsi. Po cestě zpět jsme ještě jednou zmokli, ale vůbec nám to nevadilo.

Celý týden byl opravu povedený, dětem i vedoucím se moc líbil.

Lenka Štveráčková, Inna Hleba- vedoucí PT


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor S DĚDOU NA FARMĚ


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru