Úvodní stránka

Příměstský tábor ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO (10. - 14. 8. 2020)

Po svačině jsme vyrazili na multifunkční hřiště, kde jsme si zahráli vybíjenou, florbal, fotbal, stříleli lukem s šípy a skákali přes švihadlo. Odpoledne si děti zahrály hry " Kuba řekl, Noha, dole" a házely šipkami na terč na hřišti před školou.

Úterní ráno jsme provoněli výrobou koupelové soli a pečeným čajem z různého ovoce. Využili jsme ostružiny, rybíz, meruňky, švestky. Zahráli si na kuchaře, poznávali vůně různých koření (skořice, badyán, hřebíček a vanilka). Před obědem se děti vyřádily na trampolíně a kolotoči u hostince, kde jsme si také pochutnali na smaženém sýru a bramborách. Po svačině si děti malovaly na kameny před školou a hrály na honěnou.

Středa byla naším velkým dnem. Čekal nás výlet na koupaliště Polanka do Třebíče. Užili jsme si plavání i jízdu na tobogánu. Nechyběly "veselé potápěčské doplňky", které přinesli sourozenci Jiříčkovi. Třešničkou na dortu byl výtečný oběd - pizza s kukuřicí. Před odchodem z koupaliště jsme se odměnili zmrzlinou a jinými dobrotami. Zpáteční cesta autobusem utekla velice rychle, i přesto některé děti stihly upadnout do hlubokého spánku. Výlet se nám podařil, všem se moc líbil, jelikož počasí bylo naprosto ukázkové.

Čtvrteční ráno se neslo opět v duchu velice aktivního tvoření. Malovali jsme prstovými barvami, které jsme uvařili z kukuřičného škrobu a potravinářských barviv, vyráběli kytičky k papírových kapesníků. Nakonec jsme si zahráli na "babku kořenářku"a poznávali čichem i zrakem různé bylinky. Např. rozmarýn, tymián, šalvěj či libeček. Děti si tento den odnesly domů bylinkový ocet s jednou z uvedených bylinek, kterou si vybraly. Dopoledne jsme strávili v horkém počasí na prolézačkách a pískovišti vedle školy, kde byl příjemný chládek.

V pátek děti dodělávaly košíky, květiny z papírových kapesníků a hrály deskové hry. Dopoledne jsme si užili na hřišti vedle školy - kluci hráli na schovávanou, holky pletly košíky a dodělávaly náramky z mulinky. Po obědě jsme zhodnotili celý týden, rozdali dětem odměny a diplomy. Užívali jsme si poslední společně strávené chvíle na tomto sourozeneckém táboře. Náš čas se chýlil ke konci. Všechny děti na tomto táboře měly totiž svého sourozence.

 

Vedoucí příměstského tábora Lenka Štveráčková a Dana Večeřová


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor ŘEMESLO MÁ ZLATÉ..


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru