Úvodní stránka

Příměstský tábor PRÁCE S KERAMICKOU HLÍNOU (26. - 30. 8. 2019)

V pondělí jsme se seznámili s keramickou hlínou, jejími vlastnostmi a začali jsme tvořit první výrobek, zápich do květináče ve tvaru ptáčka. Dalo to práci, ale nakonec jsme vše zvládli na jedničku a mohli jsme pokračovat dál. Tentokrát rybičky. Čas nás bohužel tlačil, hlínu bylo třeba před vypálením v peci nechat řádně vyschnout, a tak jsme se snažili, aby výrobky byly malé a tenké. Když už byly rybičky hotové, šlo se ven. Jen pár odvážlivců si zkoušelo udělat svůj vlastní výrobek.
Druhý den přišly na řadu šperky. Prstýnky a přívěšky se dětem moc povedly. 
Středa nám ukázala město Třebíč, navštívili jsme keramický ateliér a děti se mohly inspirovat pro příští rok, poté jsme zašli do muzea Vysočiny na zámek. Interaktivní muzeum všechny nadchlo, a tak i malý kvíz dopadl na jedničku. 
Ve čtvrtek přišlo na řadu glazování. Barvičkami se nešetřilo a samotné výrobky to mohou dosvědčit. No a poslední den byl ve znamení kompletování. Prstýnky slepit, přívěšky přivázat, rybičky ulovit, a hurá na ledňáka. Ten jsme dostali i ke svačině. Konec tábora jsme si všichni užili.
 
Dagmar Chládková a Eva Dvořáková - vedoucí

Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor PRÁCE S KERAMIKOU


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru