Úvodní stránka

Příměstský tábor POZNEJ VESMÍR (22. - 26. 7. 2019)

Po seznámení jsme se vrhli hned na své marťanské já a děti si vytvořily své barevné marťany. Zkoušely různé způsoby malovaní pastelkou a je pravda, že výsledek dopadl na jedničku. Co by to bylo ale za vesmírný tábor, kdyby si děti nevyzkoušely i účinky gravitace? K tomuto poznání nám posloužil provaz, který naši vesmírní kadeti museli přeskakovat či podbíhat. Měli jsme úžasný tým a všichni prošli přísnými fyzickými testy.
 
Druhý den nastalo samotné objevování galaxií. Jak se říká "jak nahoře, tak dole," naši astronauti si vytvořili vlastní galaxii, která je snad bude dlouze provázet, je totiž namalovaná na kamenech. Odpoledne jsme si vyzkoušeli jaké to je, když se vesmírná výprava dostane na novou planetu, a musí si poradit s překážkami na své cestě. I tentokrát nám překážky imitovalo lano, které bylo navázáno mezi stromy. Družstva měla prolézat bez doteku. Je pravda, že ještě bude třeba něco málo trénovat, ale ani druhý den naši kadeti neodpadli. Svou přesnost následně trénovali na terči se šipkami.
 
Středa byla ve znamení klidu a odpočinku. Sluníčko pařilo o 106, a tak jsme se dopoledne vydali na dětské hřiště. Děti si užívaly volné zábavy. Odpoledne jsme tvořili obrázky, na kterých si naši kadeti vytvořili souhvězdí.
 
Čtvrtek. Náš velký den. Vyrazili jsme na výlet do Alternátoru na přednášku o vesmíru. Podívali jsme se na to, jak vypadají planety v naší sluneční soustavě, obdivovali Zemi, a to, jak vypadá, když zapadne slunce a prozkoumali Měsíc i z odvrácené strany. Nakonec byla i odměna v podobě návštěvy cukrárny, kde se všichni na zpáteční cestu posilnili zmrzlinou. Den ještě nebyl u konce, a tak jsme zkoušeli střelbu z vodních pistolí. Terč ovšem po chvíli nestačil a celá skupina se obrátila proti své paní vedoucí. Hlavní je, že byla zábava.
 
V pátek jsme nakonec udělali rakety, však, co by to bylo za astronauty bez vlastních raket? A přišel i závěrečný znalostní test a odměny. Dopletly se poslední košíky, které se dělaly po celou dobu tábora, a děti si odnesly své výtvory domů. Věříme, že se vesmírné táboření líbilo všem.
 
Dagmar Chládková a Dana Večeřová - vedoucí

Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor POZNEJ VESMÍR


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru