Úvodní stránka

Příměstský tábor Pohádkové dobrodružství

Během ranního scházení si prozatím děti mohly malovat, pak jsme se všichni seznámili a pověděli si, co nás celý týden čeká a co budeme tvořit. Hned po svačině jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina si vyrobila náramky z mulinky a druhá skupinka si vybrala šablony na výrobu látkového batohu.

Před obědem jsme vyrazili do tělocvičny, kde jsme si zahráli fotbal, házeli míčem na koš, zacvičili si na gymnastických míčích, zahráli hry Mrazík, Městečko Palermo.

Po výtečném obědě jsme si odpočinuli u pletení náramků v altánu na dvoře školy. Některé děti si pohrály na prolézačkách, jiné si zastřílely z luku s šípy. Odpoledne jsme trávili před školou, stříleli z luku s šípy, hráli si na prolézačkách, houpali se na houpačce, pletli náramky z mulinky.

V úterý ráno si děti hned vybraly šablony a dodělaly si látkové tašky. Po svačině si děti začaly plést košíčky z papírových ruliček a malovat kamínky pomocí Decorpen fixí dle vlastní fantazie. Před obědem jsme vyrazili na šipkovanou po Rudíkově. Jedna skupinka připravila pro druhou skupinku dětí úkoly s pohádkovou tematikou. Po vyznačené trase děti hledaly úkoly a splnily je. Cesta nám rychle utekla a moc jsme si to všichni užili. Po výborném řízku jsme si odpočinuli při hře deskových her jako je Dooble, Brainbox, Farmář. Kluci se pustili do malování pohádkových postav z hry Minecraft pomocí fixí. Po svačině jsme vyrazili okopat a zalít vyvýšené záhony.

Středeční ráno se neslo v duchu malování pohádkových postav pomocí akrylových barev. Hned po svačině se naše cesta ubírala směrem rybník Herádka, kde nás čekala pohádková stezka v podobě plnění různých úkolů. Na konci jsme hledali poklad. Po výborném obědě děti odpočívaly u deskových her jako je Farmář, Dooble. Kluci dokončovali obrázky z Minecraftu. Po svačině jsme šli na hřiště před školou, holky si hrály na prolézačkách, kluci si ve stínu stromů zahráli s přírodninami.

Čtvrteční ráno jsme dokončovali košíčky, malovali obrázky dle vlastní fantazie, pletli náramky z mulinky a vyráběli korunky pro prince a princezny z papíru, bambulek a flitrů.

Po svačině jsme trávili čas v tělocvičně, zahráli si s míčem, driblovali okolo překážek, dělali kotrmelec. Také si zahráli oblíbené městečko Palermo, Rybičky lovte se a Chodí pešek okolo.

Po obědě se s námi rozloučila i studentka Lucka, která s námi byla celý týden a opravdu nám moc pomáhala. Věřím, že se jí s námi líbilo a že si odnesla mnoho inspirací a zážitků. Po odpolední svačině jsme zalévali vyvýšené záhony, házeli šipky na terč a pohráli si na prolézačkách.

Poslední den příměstského tábora jsme dokončovali vše, co bylo potřeba. Pomocí techniky decoupage jsme si vyzdobili kamínky. Po svačině naše kroky směřovaly k rybníku Visílka, kde se děti prošly okolo rybníka, zahrály si vědomostní kvíz, hádaly otázky s pohádkovou tematikou a mohly si zatočit na kole štěstí. Po obědě jsme trávili čas na hřišti, stříleli z luku s šípy, házeli šipky na terč, skákali v pytli, přenášeli sádrová vajíčka na lžíci po vyznačené trase.

Doufáme, že po týdnu plném výborného jídla, vyrábění, sportování, procházek odcházely děti spokojené a plné hezkých zážitků.

 

Vedoucí tábora: Bc. Lenka Štveráčková, Dana Večeřová


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor Pohádkové dobrodr.


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru