Úvodní stránka

Příměstský tábor PODMOŘSKÝ SVĚT (5. - 9. 8. 2019)

Vyrobili jsme si náramky z mulinky, velrybu v rámečku, děti si pletly košíčky z papírových ruliček, vyzdobily látkové tašky pomocí spreje na textil a šablon, nakonec si děti společnými silami vytvořily náš podmořský svět technikou asambláže pomocí barevných a krepových papírů, kamínků, písku a mušliček.

V úterý se nám vylíhl tučňák z vajíčka a celý týden nám dělal radost. Děti si rády hrály s dřevěnými kostkami a polytechnickými stavebnicemi. Také pohybové aktivity venku i v tělocvičně byly velice bohaté. Např. fotbal, přehazovaná, skákání přes lano, prolézání přes pavučinu, pohybová hra "Na medúzu" a házení šipkami na terč. Klukům se moc povedly stavby na pískovišti, které si vždy každý den vylepšovali. V tělocvičně jsme skákali na trampolínách, gymnastických míčích, hráli vybíjenou a florbal. Příjemným osvěžením v letním horku se staly hry s vodními pistolemi.

Na výlet jsme vyrazili do Třebíče do zábavného parku Labyrint, kde si děti pohrály a zaskákaly na různých atrakcích. K obědu nám kuchaři a kuchařky z hostince U Kostela připravili výborný řízek, který nám po takových pohybových aktivitách přišel k chuti. Po cestě na autobus byla další zastávkou cukrárna, na jejíž návštěvu jsme se moc těšili. Čekala na nás zmrzlina, zmrzlinové poháry, lízátka, dorty, jedlý papír a jiné dobroty. Cesta autobusem byla pro některé tak náročná, že únavou usnuli.

Celý týden jsme chodili na obědy do hostince U Kostela, kde se o nás moc hezky starali a dobře vařili. Děti se vždy projely na kolotoči, zaskákaly na trampolíně, pohladily kocoura, králíky a morčata.

Ve vědomostním kvízu si děti ověřily znalosti o moři a jeho obyvatelích. Za zodpovězené otázky si děti odnesly domů vystřihovánky, pexeso a balíček dobrůtek.

Poslední den se všichni snažili dodělat si košíčky, aby si mohli odnést krásnou památku na náš tábor. Děti odcházely unavené a spokojené po aktivně prožitém prázdninovém týdnu, stejně tak i vedoucí Dana Večeřová a Lenka Štveráčková.


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor PODMOŘSKÝ SVĚT


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru