Úvodní stránka

Příměstský tábor NAŠI HRDINOVÉ (27. - 31. 7. 2020)

Každý tým měl za úkol na velký papír napsat název týmu, namalovat určitého pracovníka a napsat, jak jejich hrdina pomáhá a co ve své práci dělá. Poté plakáty před ostatními dětmi každý tým prezentoval. Po obědě jsme hrály hru, kde děti musely poznat, co patří a co naopak nepatří do lékárničky. Pak následovala hra na policii a zloděje, kterou jsme hrály na Fáráku. Ke konci dne jsme šly před školu na hřiště, kde měly děti volnou zábavu. 

Druhý den si děti hned ráno vyrobily odznaky svého týmu. Využily jsme horkého počasí a šly jsme na hasičské hřiště, kde si děti jako správní hasiči zkusily vodní pistolkou střílet na terč a plechovky. Poté každý dostal svoji pistolku a děti zahájily vodní bitvu. Odpoledne jsme šly na Fárák, kde si každý našel svoji zábavu a kluci si na hřišti kopali s míčem. 

Ve středu  jsme hned ráno šly do tělocvičny, kde jsme hrály spoustu her jako je Městečko Palermo, Červení a bílí, vybíjenou a další hry. Po obědě jsme šly opět na hasičské hřiště, kde na nás čekal kamarád Drahoš s hasičským autem. Děti si mohly zkusit stříkat vodu z děla a pak se projely v hasičském autě. Po tomto programu jsme měly připravené zmrzlinové poháry v hostinci U Kostela. 

Předposlední den jsme měly připravený pro děti výlet do Hroznatína, podívat se do rodného domu Ludvíka Svobody. Dětem jsme dopředu nachystaly po cestě 4 úkoly, které se týkaly hlavně první pomoci, dopravních značek a hasičského vybavení. V Hroznatíně jsme pak při čekání na autobus do Rudíkova byly na dětském hřišti, kde se děti pořádně vyřádily. V Rudíkově jsme poté každému koupily nanuka. Při čekání na rodiče jsme hrály všichni dohromady stolní hry.

Poslední den jsme dětem připravily cestu za pokladem, při které plnily úkoly a odpovídaly na otázky z celého týdne. Poté jsme šly na Fárák a děti si opět zahrály hru na policii a zloděje. Po obědě si každý vyrobil masku svého superhrdiny, vymyslel si svoje jméno a superschopnost, kterou má. Čekání na rodiče jsme si opět zkrátily hraním deskových her a poté hraním her před školou. 

Myslíme si, že se tento týden povedl a děti se při našem programu také něco přiučily.

Romana Cahová, Kateřina Štolpová - vedoucí


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor NAŠI HRDINOVÉ


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru