Úvodní stránka

Příměstský tábor LETEM SVĚTEM (24. - 28. 8. 2020)

Nevěděli jsme, jak moc se mezi sebou děti znají a jak moc znají nás, tak jsme program začali různými seznamovacími hrami. Následovala hra Tučňáci, kde bylo nutné rozuteklé tučňáky dostat pomocí různých zvuků zpět do jejich iglú. Jelikož nás další den čekala cesta do Ameriky, tak jsme celý den zakončili šipkovanou, na jejímž konci na děti čekala sladká odměna v podobě zmrzliny.

Pokračovali jsme tedy Amerikou, kde jsme si zezačátku ještě dali několik nových seznamovacích her, následovaly hry jako například Svázání bizona, Cola – Fanta – Sprite, atd. Jelikož je Amerika poměrně rozlehlý světadíl a přejít ji z jedné strany na druhou není žádná legrace, zvolili jsme pro tento den výlet autobusem. Náš výlet směřoval do třebíčského Alternátoru. Zde na děti čekala spousta nových informací včetně videoprojekce naší Země a dalších planet.

Další den jsme se s dětmi přesunuli do Afriky, kde jsme celý den začali kmenovým zdobením v podobě malování na obličej. Jelikož je v Africe stále ještě spousta zemí, které jsou nazývány jako  rozvojové, následovala hra stavění lesních domečků z dostupných lesních surovin. Pokračovali jsme hrou Housenka, Lov zvířat, Evoluce, Cirkulárka, atd.. Tento den se nám s dětmi povedlo zahrát nejvíce her ze všech dnů z celého týdne.   

Dalším světadílem, ve kterém jsme se museli zastavit, byla Asie. Zde děti celý den započaly tvořením krokodýlů. Jelikož se Asie pyšní svojí výraznou kuchyní, tak jsme si s dětmi zahráli hru, která se jmenovala kyselé úsměvy. Úkolem bylo poznat, kdo má v puse kousek citronu a kdo naopak ne. Následovala hra živé pexeso. Celý den jsme zakončili osvěžením v bazénu.

Na poslední den jsme si pro děti nachystali návrat domů, tedy do Evropy. Ještě předtím jsme se ale na skok zastavili v Austrálii, kde měli děti za úkoly vyrobit zuby krokodýla. Při cestě „domů“ jsme si udělali zastávku v Řecku, které je považováno za kolébku kultury. Proto jsme si zde zahráli a zazpívali několik písniček v doprovodu kytary. Následoval cvičný pokus boje o poklad, abychom se pak po obědě mohli pokusit získat skutečný poklad. Při nalezení pokladu na děti čekala sladká odměna.

Po celý týden jsme se pokoušeli dětí ptát na různé otázky ohledně jednotlivých světadílů, aby si děti odnesly i něco víc než jen zážitky z her. Jednou z několika otázek bylo: „Jaké zvíře je pro člověka v Africe nejvíce nebezpečné.“

Renata Kružíková, Michal Sklenář – vedoucí


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor LETEM SVĚTEM


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru