Úvodní stránka

Příměstský tábor INDIÁNSKÝ TÝDEN (20. - 24. 7. 2020)

Velkou část dne jsme s dětmi strávily venku. Hrály jsme hry jako je schovávaná, živé pexeso, elekrika a další, ale také jsme děti naučily nové indiánské hry skokanda a skalp. 

Druhý den každý tým představil svůj plakát, a poté si ho navzájem týmy ohodnotily. Kvůli nepříznivému počasí jsme šly do tělocvičny. Nejdříve děti měly volnou zábavu, poté jsme pro děti připravily opičí dráhu, která je velice bavila, a nakonec si zahrály hru “Rybičky, lovte se”. Po obědě si každý vyrobil svoji indiánskou čelenku. Až ji všechny měly hotovou, tak jsme si šly společně hrát na koberec. Po svačince již svítilo sluníčko, tak jsme šly ven. 

Ve středu bylo krásné počasi, proto jsme si zahrály šipkovanou k teepee. Děti se nakoukly i dovnitř, jak takové teepee vypadá. Reakce na tuto aktivitu byly od dětí jen kladné. Po obědě si každý vyrobil dalekohled, a tentokrat jsme si zahrály pár her na přemýšlení a paměť. Poslední hodinu a půl jsme strávily venku a hrály jsme hry jako je Kuba řekl nebo schovávaná. 

Ve čtvrtek jsme měly naplánovaný výlet do Budišova na zámek, a jelikož nám počasí přálo, hned po dopolední svačince jsme se vydaly s dětmi na vlak. Prohlídka byla velice zajímavá. Po prohlídce jsme si šly hrát do zámeckého parku. Hrály jsme městečko Palermo, najdi svůj strom nebo Mrazíka. Před tím než jsme šly na vlak, jsme každému koupily ledňáka a fruko. Po celou dobu výletu jsme hrály hru klíště, na kterou byly také hezké ohlasy. Myslíme si, že se výlet hodně vydařil a děti byly spokojené.

Poslední den každý napsal na papírek, co se mu líbilo, a co naopak nelíbilo na výletě a společně jsme si papírky přečetly. Po svačince proběhla honba za pokladem. Děti musely splnit 3 dlouhé úkoly než došly do cíle a našly poklad. Poté si chvíli hrály na Fáráku. Po obědě jsme navštívily hostinec U Kostela, kde si děti hrály na kolotoči a trampolíně a každý dostal nanuka. Poslední hodinu našeho indiánského týdne jsme si všichni společně hrály před školou. 

Romana Cahová a Kateřina Štolpová, vedoucí


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor INDIÁNSKÝ TÝDEN


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru