Úvodní stránka

Příměstský tábor EZOPOVY BAJKY

Děti si pohrály i na prolézačkách pod vyhlídkou. Po výborném obědě jsme si chvíli odpočinuli a pak vyrazili do tělocvičny, kde děti lezly po lanech, skákaly na overbalech, házely míčem na koš a kluci si zahráli fotbal. Také jsme se pustili do tvoření. Na začátek jsme zvolili výrobu leporela technikou scrapbookingu jako vzpomínku na tábor. Děti je tvořily celý týden, během volných chvilek. Po odpolední svačině jsme trávili čas na hřišti před školou, kde děti hrály deskové hry Farmář, Osadníci z Katanu, zahrály si fotbal, skákaly gumu, či si pohrály na prolézačkách. Také jsme si přečetli jednu z Ezopových bajek a tím si vysvětlili, co vlastně bajky jsou a jaké ponaučení z nich plyne.

Druhý den tohoto týdne si děti obohatily informace o znameních zvěrokruhu a souhvězdí. Samy si také zkusily poskládat souhvězdí podle předlohy a vybarvily si sádrové odlitky akrylovými barvami. Pokračovaly ve výrobě leporela a využily deskových her v družině. Děti během dne ještě čekala soutěžní překážková dráha v týmech a cvičení s gymnastickým náčiním (skok přes kozu, cvičení na obručích, šplh po laně). Nezapomněli jsme ani na vyvýšené záhonky, které jsme společně vypleli a pořádně je zalili.

Ve středu, než jsme se ráno všichni sešli, mohly si děti postupně dokončit svá leporela, která už doplnily jen o svou zalaminovanou fotku a přidaly poslední vylepšení. V čase před dopolední svačinou si každé dítě vybralo čtvercové plátno a vybarvilo si jej buďto anilinovými barvami nebo zapouštěním krepového papíru na mokrý podklad. Obě techniky děti velmi bavily a to ticho během jejich soustředění bylo přímo kouzelné. Konečně jsme se dostali také na multifunkční hřiště, kde si všichni proti všem zahráli vybíjenou. Po ní si děti ve skupinkách věnovaly každý jiným činnostem - přehazovaná, fotbal, tenis nebo hraní karetní hry "Prší". Během pobytu venku nám krásně proschla všechna plátna a tak se po návratu do třídy všichni horlivě pustili do malování vybraných zvířátek z Ezopových bajek, která se tentokrát malovala akrylovými barvami. Průběžně jsme využili i vybavení školní družiny - domeček pro panenky, molitanové kostky nebo mini kulečník. Odpolední pobyt venku děti strávily na dvoře u pergoly. Využily všech herních prvků, které našly - dětské prolézačky, skákačky namalované na zemi, domeček z vrbových proutků atd.

Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili pěšky k ponorce, kde jsme si udělali piknik a pořádně si pochutnali na svačině s hromadou různorodého ovoce a zeleniny, kterou si děti donesly samy. Cestou zpátky děti plnily různé úkoly spojené s Ezopovými bajkami a nechybělo ani čtení vybraných bajek s citací k poučení. Prvním úkolem byl závod v přenášení papírových koleček pomocí brčka, ke kterému nás inspirovala bajka "Zajíc a želva". Po pikniku si děti trochu rozehřály mozkové závity při vymýšlení různých slov popisující nejen lidské vlastnosti. Odměnou jim byl čas na workoutovém hřišti, kde nám stihli ti nejmladší táborníci přečíst bajku "Havran a liška". Před návratem do školy jsme si i zazpívali pár lidových a dětských písní o různých zvířátkách. Po tak náročném ale krásném dopoledni přišlo očekávané rozdávání odměn, které si každé dítě rozhodně zasloužilo. Po vydatném obědě si děti zkusily techniku zapouštění akvarelovými barvami k výrobě záložky do knihy a vázání levandule s vlastnoručním štítkem, jako dárek pro příbuzné. Zbytek dne jsme strávili na hřišti před vstupem před ZŠ.

Poslední den našeho týdne s Ezopovými bajkami jsme zakončili řádným zaléváním vyvýšených záhonů, dále také tvořením na čerstvém vzduchu v pergole ZŠ. Děti si donesly svou oblíbenou knihu, kterou obalily do balícího papíru, aby ji ochránily před poškozením. Přírodní odstín obalu si zpestřily pomocí foukacích fixů a písmenkových razítek. Ke knize rozhodně patří záložka. Tu si děti ještě dnes stihly dokončit dokreslením originálních detailů centropenem. Jako vždy nechyběla závěrečná návštěva tolik oblíbené tělocvičny, kde si chlapci užívali skákání různých salt a přemetů na žíněnce. Děvčata si vymyslela a postavila originální překážkou dráhu, kterou si následně všichni zkusili překonat. Posledním úkolem o sladké odměny byl soutěžní kvíz s otázkami z dění tohoto týdne. Každá odpověď byla originální a některé i velmi zábavné (nejlepší oběd - brambory s ptačím masem = španělský ptáček). Doufáme, že po týdnu plném výborného jídla, vyrábění, sportování, procházek a čtení odcházely děti spokojené a plné hezkých zážitků.

 

Vedoucí tábora: Bc. Lenka Štveráčková, Inna Hleba


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor EZOPOVY BAJKY


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru