Úvodní stránka

Příměstský tábor DOMÁCÍ MAZLÍČCI

První srpnový týden se nesl v duchu domácích mazlíčků. Hned v pondělí jsme si děti otestovaly na nemoc COVID 19 a nic nám nebránilo se pustit do různých aktivit.  Po svačině jsme si do skleněného květináčku zasázeli netřesky a malovali na kamínky fixami své domácí mazlíčky. Vyřádit jsme se šli do tělocvičny, kde si děti zahrály florbal, lezly po laně, skákaly ze švédské bedny a využily gymnastické míče. Po výborném obědě v hostinci U Kostela jsme si odpočinuli u deskových her a pletení košíčků z papírových ruliček. Krásné počasí nás vylákalo na multifunkční hřiště za školu, kde jsme si zahráli vybíjenou, skákali do písku a házeli míčem na koš. Také jsme zalili vyvýšené záhony.

V úterý ráno se všechny děti seznámily se základy moderní kaligrafie, pomocí brushpenů se naučily základní tahy i práci s tímto písmem. Pomocí markeru na keramiku jsme ozdobili hrnečky pro své blízké. V tělocvičně jsme si zahráli hru "Rybičky lovte se" a florbal. Vyzkoušeli jsme si lezení po tyči i laně. Po výtečném obědě jsme pletli košíčky z papírových ruliček a dokončovali hrnečky. Na hřišti u školy jsme stříleli z luku šípem na terč, házeli šipky a vystřídali se u zalévání vyvýšených záhonů.

Středeční ráno jsme zahájili hrou stolního fotbalu, deskových her a výrobou kočičího přáníčka pomocí suchého pastelu a barevného papíru. Počasí nám moc nepřálo, poprchalo. I přesto jsme vyrazili na výlet k bazénku vedle nové čtvrti, kde jsme si povídali o rybách jako netradičních domácích mazlíčcích. Ondra Štveráček si pro děti připravil poutavý program s ukázkou rybářského náčiní i praktické ukázky chytání ryb. Během chvilky před zraky dětí chytl dva karase a jednoho okouna. Po obědě nás čekalo tzv. "Kolo štěstí", ve kterém děti odpovídaly na kladené otázky týkající se ryb. Za zodpovězenou otázku získaly balíček s omalovánkou, pexesem, džusem, drobnou sladkostí i kamínkem. Než jsme odcházeli domů, zahráli jsme si vybíjenou na multifunkčním hřišti.

Celý čtvrtek nám propršel, ale i tak jsme si ho moc užili. Ve volných chvílích si děti pletly košíčky z papírových ruliček, vyráběly přáníčka k hrnečkům technikou zapouštění akvarelových fixí. Až nám akvarelový výkres proschl, doplnili jsme jej květinami a věnováním černým centropenem. Poté jsme šli do tělocvičny, kde se houpali na kruzích, lanech, skákali na trampolíně do žíněnek. Po obědě si děti dokončily výrobky, které nestihly, hrály stolní tenis, fotbálek a kulečník. Děvčata si zahrála hru "Šibenice", při které hádala různá slova a pocvičila si tak slovní zásobu.

Pátek byl naším posledním táborovým dnem. Mezi ranní aktivity patřil stolní tenis, fotbal, vyrábění melounu či kočičky z barevného papíru a voskovek. Během dopoledne si děti našly své překvapení v trávě. Byly to velké bublifuky a mohly si tak udělat parádní bubliny na hřišti u venkovní výtvarné učebny. Čekal nás také poslední oběd v hostinci. Řízek s bramborovou kaší byl tou nejlepší tečkou za celým týdnem. Odpoledne nám opět pršelo, tudíž jsme trávili čas u deskových her, malování obrázků, skládání stavebnic a puzzlí. Týden nám utekl jako voda a už se zase těšíme na příští rok.

Vedoucí tábora: Bc. Lenka Štveráčková, Dana Večeřová


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor DOMÁCÍ MAZLÍČCI


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru