Úvodní stránka

Příměstský tábor CESTA DO VESMÍRU

Při zahájení naší společné cesty do vesmíru bylo nutné, aby si děti vytvořily svůj vlastní cestovatelský skafandr. Proto jsme s nimi první den vyráběli batikovaná trička, která měla tento nutný oblek symbolizovat. 

Další velmi důležitou části kosmonautického obleku je samozřejmě helma, na kterou děti dostaly veškeré potřebné vybavení, které má správná helma mít, aby fungovala a děti ji zvládly vyrobit. Poslední a nejvíce důležitou částí je samozřejmě cestovatelský prostředek do vesmíru, kterým je raketa. Děti vyrobily hned 3. Na všech se hodnotilo několik aspektů, kterými byly vzhlednost, aerodynamičnost, výška výrobních nákladů a v neposlední řádě schopnost  odolání nárazu asteroidů. Krom špičkového vybavení, které je při letu do vesmíru potřeba, je nutné mít i špičkové kosmonauty. Proto jsme u dětí testovali kromě fyzické zdatnosti v podobě výdrže a rovnováhy i vědomostní stránku. Otázky byly mířeny na názvy planet, různá vesmírná tělesa, na atmosféru ve vesmíru atd. Závěr tréninku byl mířen na schopnost orientace při simulačním letu a zamotání v černé díře. Všechny děti obstály, a tak jsme mohli všichni vzletět na oběžnou dráhu.

Další částí naší výpravy už tak bylo odpalování skutečných asteroidů, které nás při letu neminuly. Děti je však zvládly všechny odpálit, a tak se naše rakety obešly bez újmy. Naše zásoby na lodích se však začaly tenčit, a tak děti pomocí vzduchových savic musely ve vesmíru hledat zásoby, které zde předešlé výpravy nechaly a přenést si je na svoji loď. Před putováním po prstenci Saturnu se k nám přidali další 3 kosmonauti, a proto i je bylo nutné vyzbrojit správnými skafandry. Zbylí cestovatelé se pomalu blížili k planetě, okolo které sice nebylo nutné mít helmu s kyslíkem, ale bylo nutné na sobě provést nějaké maskování, a proto si všichni museli nějakým způsobem nazdobit obličej. Následovalo seznámení se s místními obyvateli a postavení si svých vlastních vesmírných domečků, na kterých se opět testovaly nárazy asteroidů. Při následném putování po prstenci Saturnu se cesta mohla zdát nekonečná, ovšem i ta dosáhla svého cíle, kdy na konci výpravy byly děti odměněny studeným osvěžením v podobě zmrzliny.

Naším posledním společným zážitkem při návratu na naší modrou planetu byla zastávka v Alternátoru, kde se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací nejen o vesmíru. Jelikož všichni kosmonauti svoji cestu i přistání zpět na Zemi zvládli na výbornou, nezbývalo než je všechny odměnit pár sladkostmi a poslat je na jejich další pouť.

Michal Sklenář, Renata Kružíková - vedoucí PT


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor CESTA DO VESMÍRU


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru