Úvodní stránka

Příměstský tábor CESTA DO STŘEDOVĚKU (8. - 12. 7. 2019)

Vyrobili jsme si bylinkovou mošničku. Naplnili jí mátou, levandulí, meduňkou či mateřídouškou. Dále si zahráli na architekty a navrhli si svůj hrad a poté jej namalovali. Princezny, královny, princové i králové si vyrobili korunku, aby mohli vládnout. Každý hrad má svůj erb. My si navrhli mnoho erbů pomocí suchých pastelů, které se na náš hrad opravdu hodí. Jelikož se nám náš starý hrad nelíbil, postavili jsme si nový, i s padacím mostem, ale jenom z papíru, krabic a ruliček.

Hned druhý den se naše celá skupina vypravila do lesa, aby se pustila do stavby středověkých chýší, vyslechla si legendu o hradním strašidle, a nakonec jsme hledali poklad.

Šlechta si každý den krátila volné chvíle pletením košíků z papíru. Také si vědomosti z dějepravy ověřila ve vědomostním kvízu o Karlu IV.

Předposlední den naše kroky směřovaly na zámek do Velkého Meziříčí, kde nás na nádvoří přivítal sám hrabě Jan Podstatzký - Lichtenstein. Hned si nás převzala paní průvodkyně a seznámila nás s bohatou a zajímavou historií celého zámku. Románsko-gotický hrad byl v 16. století přestavěn na renesanční zámek. Po požáru roku 1723 byl přestavěn barokně. Po prohlídce zámku jsme zamířili do podhradní cukrárny a občerstvili se výbornou zmrzlinou. Čekala nás cesta zpět na náš hrad do Rudíkova.

Své tělesné síly si šlechta i poddaní celý týden ověřovali na hřišti i v tělocvičně hraním šipek, jízdou na koloběžkách, hrou přehazované, vybíjené, fotbalem, florbalem, šplháním po tyči i laně, cvičením na gymnastických míčích a mnoha dalšími činnostmi.

V hradní kuchyni měly kuchařky vždy plné ruce práce a bohatě nás pohostily. Moc jsme si vždy pochutnaly. Za to jim udělujeme "ŘÁD ZLATÉ VAŘEČKY. "

Lenka Štveráčková, Dana Večeřová - vedoucí


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor CESTA DO STŘEDOVĚK


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru