Úvodní stránka

Příměstský tábor - 7. turnus - Práce s keramickou hlínou

Tématem tohoto týdne byla práce s keramickou hlínou.  Hned od pondělí jsme začali s prací ve výtvarné dílně, kde si děti vyzkoušely točení na keramickém kruhu, na kterém si vyrobily keramickou misku. Dalším tématem byla výroba hliněné destičky, na které si mohly děti vyjádřit svoji fantazii.

V úterý jsme pokračovali v započaté práci a s dětmi jsme si vyrobili zápichy do květináčů ve tvaru květiny. Nadále jsme si vyzkoušeli techniku reliéfu. Děti si vykrojily tvořítky různé tvary, které si vyzdobily barevnými kamínky.

A máme tu očekávanou středu. Děti už se nemohly dočkat, protože jsme jim naplánovali výlet do Třebíče na letní koupaliště Polanka. Koupání jsme si společně užili, k obědu byla čerstvá pizza, nechyběly ani nanuky a pendreky. Některé jedince zmohla únava  již na zpáteční cestě do Rudíkova. Tobiáši Bradáčovi udělujeme pochvalu za výborný postřeh, když pánovi nastupujícímu do auta vypadla peněženka … díky tomuto postřehu byla navrácena majiteli (odměna pro Tobiho).

Dalším dnem jsme pokračovali v práci s keramikou (patinovaní oxidy). V ostatním volné čase jsme vyráběli zvířátka ze sena - slepičku, psa a zajíce. K dopoledním aktivitám patřilo i cvičení v tělocvičně, nechyběl fotbálek, hod na koš, skákání na míči, šplh na laně a tyči, skákání přes lavičku, kotrmelce na žíněnce. Tento den byl zakončen výbornou odpolední svačinkou, která nabídla skvělý rýžový nákyp.

Páteční den jsme se věnovali tvoření zvířátek ze sena, dokončení výrobků ( papírové košíky, keramiku a zvířátka ze sena ). Atletické hřiště: běh, volejbal, skok do písku, běh mezi kužely. Rozdání výrobků,  předání odměn.

                                          Vedoucí 7. turnusu: Jana Janků a Dana Večeřová


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor PRÁCE S KERAMIKOU


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru