Úvodní stránka

Příměstský tábor - 6. turnus - Moje tělo

Asi  každý z nás by měl trochu znát základy svého těla, a proto jsme se celý týden zaměřili na téma „Moje tělo“.

První den jsme dětem připravili papírové zuby a děti kreslily zdravé a nezdravé potraviny a poté je lepily na papírové zoubky.  Po troše kreativnosti jsme šli s dětmi na atletické hřiště, kde jsme hráli fotbal, chodili na chůdách, házeli na koš a dělali spoustu dalších aktivit. Po obědě nastal klid a dětem jsme pustili krásný animovaný dokument „Ze života hmyzu“.

Úterní den začal malým projektem, kdy si děti vystřihovaly potraviny z časopisu a lepily je do výživových skupin na papír. Po tvoření jsme dali dětem pár hádanek, děti si vyrobily havrana, pletly košíky a skládaly mozaiku. Poté jsme šli do tělocvičny, kde si kluci nadšeně zahráli  florbal a holky zaskákaly na míčích, dělaly kotrmelce na žíněnce apod.

Středa začala velice aktivně, a to ranní rozcvičkou venku, nechyběl ani vědomostní kvíz na téma Moje tělo. Když jsme přišli do třídy, děti si zahrály „židličkovanou“, která je velice bavila. Odpoledne jsme děti vzali na atletické hřiště a udělali jim tam menší překážkovou dráhu.

Ve čtvrtek nás čekal výlet na zámek v Třebíči a v něm expozice „Lidé, místa, osudy“. Poté jsme si dali všichni sladkou odměnu v cukrárně.

Páteční den jsme věnovali více tvoření, a tak si děti měly možnost vyrobit držáček na tužky ve tvaru opice. A jako odpolední aktivita byl volejbal a fotbal pro kluky a holčičky si mohly vzít kruhy a ostatní věci.

                                Kateřina Štolpová, Dana Večeřová - vedoucí 6. turmusu

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor MOJE TĚLO


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru