Úvodní stránka

Příměstský tábor - 4. turnus - Máme rádi zvířata

První den jsme se s dětmi seznámili a každý o sobě něco málo pověděl. Poté jsme vzali věci na tvoření a šli do venkovního altánku vyrábět lvíčka z těstovin. Když jsme odešli zpět do třídy, dětem jsme pustili dokument o lvech a tygrech. Po obědě si každý z dětí vzal co má rád a šlo se na víceúčelové hřiště, kde jsme s dětmi házeli na koš a učili je volejbal. Po obědě jsme šli do výtvarné dílny, kde si každý zkusil vyrobit slepičku ze sena.

Druhý den začal výrobou hadů, která byla na způsob skládání harmonik z barevných papírů a děti to tak bavilo, že si pak každý vyrobil více než jednoho hada. Poté jsme šli na sokolské hřiště, kde si děti vyhrály na houpačkách a kolotoči.

Na středu se děti moc těšily, jelikož věděly, že se pojede do Třebíče na koupaliště. Cestou na autobus nás doprovodilo zrzavé kotě, což se dětem samozřejmě líbilo. Na Polance se děti projely na tobogánu a ani potápění nechybělo. Když nadešel čas oběda, objednali jsme dětem pizzu a při čekání na jídlo jsme si zahráli tichou poštu. 
Čtvrtek jsme pojali jako den vyrábění. Nejprve jsme s dětmi vyrobili housenku z toaletních ruliček, poté děti vytvořily krásná zvířata z plastelíny a završili jsme to výrobou papírových kočiček. Na oběd jsme šli poprvé do místního hostince, kde nás čekala návštěva pštrosů a morčat a samozřejmě výborné jídlo. V poobědní pauze jsme si zahráli s dětmi "jméno, věc, zvíře..."
A jako poslední den jsme soustředili na hraní venku. Děti si zahrály florbal, malovaly křídami, hrály deskové hry jako například Knihu her, hrály badminton a poté jsme vše završili vědomostním kvízem, který byl zaměřen na zvířátka. Po obědě jsme dětem rozdali výrobky a rozloučili se s nimi. 
                  Kateřina Štolpová, Dana Věčeřová - vedoucí 4.turnusu

Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor MÁME RÁDI ZVÍŘATA


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru