Úvodní stránka

Příměstský tábor - 2. turnus - Cesta do pravěku

V pondělí jsme se seznamovali s dětmi a s týdenním plánem. V dopoledních hodinách jsme se hned vrhli na výrobu dinosauřích vajíček z nafukovacích balonků, spoje jsme slepili lepidlem. Samozřejmě, že nechybělo tvoření papírových košíčků. Nadále jsme se seznamovali s živočichy, kteří před dávnými časy obývali naši planetu. A na toto téma jsme si vyrobili první živočichy s očima, kteří se nazývají trilobiti.

V úterý jsem si hráli na domorodé lidi, kteří si musí vytočit na hrnčířském kruhu misku. Po obědě jsme si odpočinuli a následně si děti zkusily odpovědět na několik otázek z připraveného kvízu. Děti si pohrály v tělocvičně, ani venkovní aktivity nechyběly (fotbal, hod diskem, skákání přes překážky, skákání do písku, …)

Ve středu jsme pokračovali v dokončování dinosauřích vajíček.

A konečně tu máme už očekávaný čtvrtek, na který jsme se všichni moc těšili, jelikož jsme jeli na výlet do Třebíče. A to na Kostelíček, kde jsme vystoupali k rozhledně vodojemu, kde byl překrásný výhled na celou Třebíč. Děti byly seznámeny s historií Třebíče a následně jim byly pojmenovány části Třebíče, které jsou součástí města a její přilehlé vesnice. Po prohlídce se děti naobědvaly. Některé děti si zahrály na schovku, jiné děti, které toužily po klidnější aktivitě, si namalovaly třebíčskou věž sv. Martina.

 A máme tu poslední den, je čas shrnutí a rozloučení. Děti si zahrály míčové hry na hřišti a dopletly košíčky. Rozdali jsme si vypálenou keramiku, která se jim moc povedla. Vyhlásili jsme vítěze kvízu, který vyhrál s 15ti body Vojta Mikyska.

                                                                           Dana Večeřová, Jana Janků - vedoucí 2. turnusu


Zobrazení: Alba | Podle data

Příměstský tábor CESTA DO PRAVĚKU


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru