Úvodní stránka

Praha - výlet 5. ročníku

Je už takovým nepsaným zvykem, že žáci v pátém ročníku jedou na školní výlet do Prahy. Ne však na nákupy, ale především si prohlédnout naše hlavní město a seznámit se s jeho nejznámějšími památkami. Tak tomu bylo i letos 1. června.

V brzkých ranních hodinách jsme se autobusem vydali směr Praha. Autobus do hlavního města přijel s nemalým zpožděním, proto jsme návštěvu Národního divadla stihli jen tak tak. Ale vše důležité jsme viděli – základní kameny, lunety ve foyer i trigy a múzy na střeše divadla.

Pak už jsme v klidu pokračovali procházkou po Praze. Prošli jsme Karlův most, Valdštejnskou zahradu, Staroměstské i Václavské náměstí, svezli se metrem na Vyšehrad. Tam jsme si zopakovali dějiny národního obrození  a na vyšehradském hřbitově vyhledávali místa, kde odpočívají naši národní buditelé. Panu Máchovi jsme i zarecitovali jeho Máj.

Cestou jsme se posilňovali svačinou z domova, zmrzlinou a občerstvením z McDonald´s – to k výletu přece patří.

No a v devět večer jsme už byli doma – u maminky.


Zobrazení: Alba | Podle data

Praha - výlet 5. ročníku


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru