Úvodní stránka

Praha 4.-6.

Praha 2018

Konec školního roku a měsíc květen plus 5. ročník rovná se výlet do našeho hlavního města – Prahy. Vzhledem k tomu, že jsme letos mohli čerpat peníze z projektu Vzdělávací programy paměťových institucí, mohli se výletu zúčastnit i žáci 4. a 6. ročníku a do Prahy jsme se vypravili rovnou na dva dny.

Po příjezdu jsme navštívili Muzeum Bedřicha Smetany a prohloubili si znalosti o jeho životě, díle a především o opeře Libuše. Navštívili jsme historické centrum Prahy, Petřín i Vyšehrad, svezli jsme se metrem. A toho už bylo na jeden den dost. Ubytovali jsme se v penzionu Akát a po vydatné večeři jsme zde strávili jednu noc.

Druhý den jsme pokračovali prohlídkou pamětihodností. V Technickém muzeu nás uchvátily vystavované exponáty aut, letadel, motorek a kol. Přes Letenskou pláň jsme přešli do Letohrádku Belvedér, kde jsme se zaposlouchali do zvuků zpívající fontány, prošli jsme nádvořím Pražského hradu a oněměli úžasem v Chrámu svatého Víta.

Počasí nám přálo. Viděli jsme, co jsme vidět chtěli, navštívili vše, co jsme zamýšleli. Na příští rok nám toho ale ještě hodně zbylo.

en autentické prostředí letního příbytku básníka, ale nutně chodí v jeho stopách, dotýká se životních příběhů básníka a především může poznat prostředí kraje pod Beskydem, jehož osud, v minulosti tak svízelný, zachytil básník ve svém stěžejním díle - ve Slezských písních. Po prohlídce vyrazili na Lysou horu, kterou všichni zúčastnění pokořili.  

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Praha 4.-6.


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru